Vražda na jachtě: Komedie s detektivními prvky pro klidný a nenáročný večer

Když se před dvěma lety objevil, kritici na něm tak zvaně nenechali nit suchou. O jakém filmu je řeč? O komedii Vražda na jachtě s Jennifer Aniston a Adamem Sandlerem v hlavních rolích. Film se stal ale jen dalším důkazem toho, že to, co se nelíbí kritikům, se často líbí divákům a naopak. Komedie se stala na Netflixu suverénně nejsledovanějším snímkem roku. Ostatně již vloni společnost Netflix oznámila, že díky svému úspěchu se film dočká volného pokračování. Kdy to bude, zatím není jasné. Přesto je nejvyšší čas, podívat se na „první“ díl.

Z turistů podezřelými z vraždy

Začátek filmu působí poměrně fádně, newyorský policista Nick Spitz se svou manželkou Audrey odjedou na dovolenou k moři do Evropy. Cílem dovolené není ani tak odpočinek, jako spíše snaha nějakým způsobem oživit své manželství, které pomalu ale jistě po patnácti letech upadá do nudného stereotypu. To se jim nakonec povede, i když možná trochu jiným způsobem, než původně mysleli. Během dovolené se totiž omylem připletou k vraždě jednoho miliardáře na luxusní jachtě, kam je pozve jeden z cestujících, se kterým se seznámili v letadle. Bohužel se zdá, že všechny důkazy ukazují na to, že vrahy jsou právě oni. A tato detektivní zápletka se stane následně ústředním tématem celé komedie.

Herci, kteří baví

Kromě scénáře je to především typický humor Adama Sandlera a přirozená chemie mezi ním a Jennifer Aniston, co z filmu dělá skvělou oddychovou podívanou. Jako pár působí zcela přirozeně a díky tomu vše vyznívá autenticky a nenuceně. I když vtipy Adama Sandlera občas nesedí každému, v tomto filmu vás rozhodně neurazí. Samozřejmě, že od filmu nečekejte kvalitu detektivek podle knih Agathy Christie, nicméně o zajímavý děj a nepředvídatelné zvraty ve filmu není nouze. Ostatně mrtvých během filmu postupně přibývá. I díky tomu děj působí velmi svižně a dynamicky. A kdo byl nakonec skutečným vrahem? Stačí se podívat na film!

Zdroj: theguardian.com, netflix.xom

Autor: Martina Šťastná
ZAVŘÍT