Vodní svět: Proč Charles Gordon zamkl Kevina Costnera a Kevina Reynoldse v hotelovém pokoji?

Dlouhodobé oteplování a tání ledovců způsobilo, že se celá Země octla pod vodou. Přežívají jen ti nejsilnější jedinci na všem, co dokáže plout. Co by to bylo ale za dobrodružství, kdyby se i v takové chvíli neobjevili na scéně piráti? Jenže ty se pokusí jednou pro vždy zastavit neohrožený poutník Kevin Costner, který v mnoha případech připomíná spíše kosatku Willyho, nebo alespoň dobře vycvičeného lachtana. Podaří se mu najít suchou zem a do toho si samozřejmě ještě najít lásku?

Kdo film režíroval?

Ačkoliv je pod režií podepsaný režisér Kevin Reynolds, nebylo tomu zcela tak. Kevin Reynolds a Kevin Costner se kvůli filmu dost hádali, což mělo za následek, že Reynolds odešel z projektu a nechal Costnera převzít režii a dohlížet na střih. Reynolds řekl: „Kevin Costner by měl hrát pouze ve filmech, které režíruje. Tímto způsobem může spolupracovat se svým oblíbeným hercem a oblíbeným režisérem.“

Costner a Reynolds zamknutí v hotelovém pokoji?

Přitom sám Kevin Costner si prosadil, aby právě Kevin Reynolds byl na postu režiséra a Charles Gordon na postu producenta. Sám Kevin Reynolds, jako by něco tušil, nejdříve tuto nabídku odmítl, a to kvůli velkým neshodám, co měl s Kevinem Costnerem při natáčení jejich předchozího společného snímku Robin Hood: Král zbojníků. Právě Charles Gordon mezi nimi musel dělat prostředníka, než si tito dva rozhádaní muži všechno vysvětlili. A udělal to mazaně! Prostě je zavřel v hotelovém pokoji a nepustil je ven, dokud se neusmíří.

Zeměpisné tetování

Vytetovaná mapa na zádech Enoly je v čínských tradičních znacích. Znaky uprostřed šipky jsou skutečné souřadnice zeměpisné délky a šířky. Zatímco jedno číslo není zcela čitelné, ostatní udávají téměř přesné souřadnice Mount Everestu, což je zeměpisná šířka 27 ° 59 ‚severní délky 86 ° 56‘ východní délky.

Kde se natáčelo?

Uvažovalo se o dvou místech pro natáčení velkých scén: jižní pobřeží Austrálie a havajské pobřeží Kona. Volba padla na Havaj, protože výroba byla naplánována na léto, kdy je v Austrálii zima. To muselo být těžké rozhodování! Studio však šetřilo a neutratilo žádné peníze zkoumáním meteorologických vzorů u pobřeží Kona. Kdyby tak udělali, dozvěděli by se, že oblast byla vystavena větru a dešti o rychlosti 45 mil za hodinu, který neustále ztěžoval natáčení, jelikož ničil kulisy a vybavení.

Soukromý konkurz Jeanne Tripplehorn

Jeanne Tripplehorn odmítla pro tento film dělat striptýz, i když předtím natáčela nahé scény bez problému. Trvala na tom, že si svou dublérku vybere sama, protože chtěla, aby se nahá zadní část podobala jejímu vlastnímu tělu. Poslední tři finalistky si tak pozvala do svého přívěsu, kde se musely zcela svléknout. Řekla, že to byl pro ni tak bizarní zážitek, že se celou dobu smála a nemohla přestat.

Co dalšího se hlavnímu hrdinovi nelíbilo?

Nejenom s režisérem měl Kevin Costner neshody. Ani práce Marka Ishama, který měl k filmu složit hudbu, se mu moc nelíbila. Poté, co měl Mark hotovou čtvrtinu práce, rozhodl se Kevin Costner, že je jeho hudba příliš etnická. Mark Isham se tedy nabídl, že to celé přepracuje, nicméně Kevin Costner byl neoblomný, a tak přišel na scénu James Newton Howard. Tomu dal dokonce Hans Zimmer pro tento film přístup do své ukázkové knihovny, jelikož byl fandou jeho práce.

To ale zdaleka nebylo vše, s čím měl Kevin Costner problémy!

V rozhovoru s Davidem Lettermanem krátce před uvedením filmu Kevin Costner uvedl, že jedním z nejhorších aspektů produkce bylo to, že jeho postava musela během natáčení vypadat „mokře“ (což je opravdu nečekané u filmu, který se natáčí na vodě, Kevine!) K dosažení tohoto efektu bylo nutné, aby byl Costner mezi scénami poléván kbelíky s vodou. Costner řekl, že i když věděl, že posádka dělá jen svou práci a že jsou jeho přátelé, připadal si, že si tuto škodolibou práci užívají.

My se jim tedy rozhodně nedivíme.

Zdroje: imdb.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu