Vlastníci: Vojta Kotek kvůli filmu viditelně přibral

Sonda do českých domácností i povah nás všech. Vlastníci nejsou jen filmem o jedné nezdařené domovní schůzce, každý se v tomto filmu najde a každý se náramně pobaví. Režisér a scénárista Jiří Havelka také čerpal ze svých vlastních zážitků. Více reálné už to ani nemůže být.

Dagmar Havlová opět jako herečka

Herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová – Veškrnová přiznala, že když dostala do ruky scénář k filmu, bavila se od začátku až do konce. I když jí byla původně nabídnuta role paní Procházkové, kterou si nakonec zahrála Pavla Tomicová, sama herečka si přála hrát paní Horvátovou, protože jí připomínala osobu z okolí a měla chuť si s touto rolí pohrát. Po dlouhé době tak Dagmar Havlová na hereckou nabídku kývla, a to s nadšením.

Film versus divadelní hra

Scénář k filmu i divadelní hře napsal Jiří Havelka. Ve scéně, kdy se na schůzi střídají dvě skupinky, si můžeme všimnout, že odchází herci, kteří Vlastníky hrají v divadle. Herec Andrej Polák, který ztvárňuje postavu pana Nitranského, hraje jak v divadelní předloze, tak i ve filmu.

Dieta Vojty Kotka

Fanoušci Vojty Kotka si mohou všimnout, že je ve filmu mnohem silnější a oplácanější než ve skutečnosti. Kvůli své roli pana Zahrádky herec neuvěřitelně přibral, za další půlrok se mu však podařilo sedmnáct kilogramů zase shodit, čímž se dostal na svou původní váhu.

Kde se natáčelo

Štáb to měl poměrně jednoduché, celý film je prakticky natočený pouze v jedné místnosti, která je pro film stěžejní. V ní se koná schůze vlastníků. Natáčení tak celé probíhalo především v jednom z domů v Holešovicích v Praze a natáčelo se pouze osm dní.

Konečně film o nás

Vlastníci jsou unikátním filmem, sám režisér a scénárista o filmu prozradil, že se pokusil natočit něco, co bude o nás, o skutečných Češích. A to se skutečně povedlo. Je to komedie, kterou si užijí všichni, a to všech věkových kategorií.

Komediální snímek Vlastníci byl úspěšný nejen u diváků, ale podpořil jej také Státní fond kinematografie.

Zdroj: Česká televize, CinemArt, CSFD

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu