Víte, proč ve filmu Já už budu hodný, dědečku! nemohla hrát manželka Miloše Kopeckého?

Tuto nezapomenutelnou komedii o nenapravitelném muži, jehož polepší až kouzelný dědeček, zná snad každý. Věděli jste však, že jeho filmovou manželku si měla zahrát Stella Zázvorková, která s ním v soukromém životě sdílela společnou domácnost? Bohužel ji režisér musel nahradit Alenou Vránovou. Důvod byl prostý.

Obsadit do hlavní role Kopeckého byla dobrá volba

V roce 1978 se na obrazovky dostala vskutku velmi povedená komedie, Já už budu hodný, dědečku!. Režisér Petr Schulhoff obsadil do hlavní role Miloše Kopeckého – a ten svou postavu proměnil v nezapomenutelnou. Od štábu dostal dva dubléry a opět si zahrál vedle svého hereckého kolegy Svatopluka Beneše. Poprvé se spolu objevili ve snímku Dobrý voják Švejk, i když neměli ani jednu společnou scénu.

Na poslední chvíli Kopeckému vyměnili filmovou manželku

Filmovou partnerku Miloše Kopeckého si původně měla zahrát jeho skutečná manželka Stella Zázvorková. Bohužel jejich rodinné vztahy v té době byly velmi špatné a komplikované, a tak ji režisér raději vyměnil za Alenu Vránovou, aby předešel případným hádkám mezi znesvářenými manželi. Petr Schulhoff dal v tomto filmu prostor také Mileně Velíškové. Ta se na obrazovce objevila po dlouhých 37 letech.

Nechybí ani Dagmar Veškrnová a František Peterka

Ve snímku nechyběla ani v té době velmi oblíbená mladá herečka Dagmar Veškrnová – Havlová. Spolu s ní si zahrál též František Peterka. Oba si jako by své role zopakovali – ve filmu Zítra to roztočíme, drahoušku totiž měli podobné role. Veškrnová hrála začínající divadelní herečku a Peterka žárlivého manžela. Také tento film režíroval Petr Schulhoff a patří k těm povedenějším z české kinematografie.

Jediné, na co herci i celý filmový štáb nevzpomínají v dobrém, bylo to, když zkolaboval jejich kolega Václav Lohninský.

Zdroj: Česká televize, CSFD | foto: Filmové studio Barrandov

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu