Ví o tobě: Nový seriál, který v sobě mistrným způsobem kombinuje prvky psychiatrie i kriminalistiky

Ti, kdo četli stejnojmennou knihu britské spisovatelky Sarah Pinborough, to čekali. Ti, kteří si sedli k novému seriálu s tajemným názvem Ví o tobě náhodou, byli mile překvapeni. Není se proto čemu divit, že tento mysteriózní seriál patří v současné době na Netflixu mezi nejvíce sledované snímky. Proč?

Na první pohled milostný trojúhelník….

V seriálu se setkáváme, dá se říci, se čtyřmi hlavními postavami, z nichž jedna ale není přítomná fyzicky. První postavou je Louise, mladá rozvedená žena, která se na jednom večírku seznámí se šarmantním mužem a stráví s ním noc. Další den pak překvapivě zjišťuje, že tento muž je její nový šéf David. Ten pracuje jako psychiatr a Louise k němu nastupuje na místo sekretářky. Bohužel Louise zjišťuje, že David je ženatý. Se svou manželkou Adele vypadají jako dokonalý pár. Louise se proto domnívá, že společná noc byla z Davidova úhlu pohledu jen zábava. Adele navíc touží po tom, mít nějakou blízkou přítelkyni, které by se mohla se vším svěřovat. A vybere si právě Louise…

…který se rozvine do podoby nevšedního dramatu

Brzy se tak Louise sblíží s oběma manžely. Adele ji bere jako pravou přítelkyni a Davida se zdá, že Louise přitahuje neméně než on ji. Zpočátku si Luise neuvědomuje, že díky tomu se dostává do poměrně spletité a hlavně nebezpečné sítě. Manželství Davida a Adele totiž zdaleka není tak dokonalé a růžové, jak na první pohled vypadá. Velkou roli v ději i v celkové atmosféře seriálu má tajemno. Adele je totiž schopna stavu, který se odborně nazývá astrální projekce. Během něj dochází k oddělení duše od těla.

Adele tuto schopnost hodlá použít i k tomu, aby si udržela manželství. Svého manžela totiž skutečně miluje a nedokáže si představit, že by o něj přišla. Celá situace následně nabere spád i díky čtvrté postavě Robovi, dávnému příteli Adele. Ten se s ní seznámil před mnoha lety během jejího pobytu v psychiatrické léčebně a jeho deník, který jejich vztah popisuje, se náhodou dostane do rukou Louise. Zajímá vás, jak bude tajemný příběh pokračovat?

Zdroj: theguardian.com, cnn.com, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
ZAVŘÍT