Většina vozů ve filmu Auta je vytvořena podle skutečných modelů

Tvůrci filmu Auta si s tímto animovaným filmem vskutku pohráli. Nejenže skoro všechny modely odpovídají originálním vozům, ale ještě do snímku zapracovali hned několik odkazů na jiné filmy. Můžeme v něm vidět také podobnosti s herci či televizními komentátory. Režie se po delší odmlce ujal John Lasseter.

John Lasseter se vrátil k režírování po několika letech

Nejen milovníci animovaných filmů, ale též jiní diváci jistě alespoň už jednou v životě slyšeli o filmu Auta, který vznikl v roce 2006 – a hlavní roli zde sehrál červený sporťák Blesk McQueen. Režie se ujal John Lasseter, který si pohrával s myšlenkou natočit film, kde budou hlavními postavami auta už dříve, a to v roce 1998. Nakonec si však dal po natočení posledního snímku v roce 1999 – Toy Story 2: Příběh hraček, sedmiletou pauzu.

Ve snímku jsou podobizny skutečných vozů

Auta ve snímku byla vytvořena podle skutečných modelů. Díky tomu uvidíte například model auta Mack Super-Liner z roku 1985, Porshe 996, ročník 2002, ale také starší kousky jako je Jeep Willys CJ7 z roku 1941. Ve filmu existují však také výjimky. Jednou z nich je autíčko Burák. Ten představuje kombinaci dvou modelů. Je nakreslen podle modelu International Harvester L-170 a Chevroletu One-Ton Wrecker Town and Country. Vznikla tak velmi povedená kombinace.

Jedním z dabérů byl Paul Newman

Tvůrci filmu auta si však nebrali příklad pouze z originálních vozů. Inspiroval je například Paul Newman. Ten daboval, jako bývalý automobilový závodník, postavu Doktora Hudsona. Ten má ve filmu stejnou barvu očí, jako jeho dabér. Komentátoři divokých závodů o Zlatý píst se ve snímku jmenují Bob Cutlass a Darell Cartip. Jejich jména vznikla podle skutečné moderátorské dvojice Costas a Waltrip.

Jak se vám tato rodinná pohodovka líbí?

Zdroj: MENTAL FLOSS, CSFD | zdroj: Walt Disney Pictures

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT