Ve filmu Muži v naději srazilo auto Simonu Stašovou v místech, kde je zákaz vjezdu

Komedie Muži v naději popisuje milostné zápletky mezi muži a ženami. Už jen z tohoto důvodu se tvůrci filmu u natáčení nemohli nudit. Zažili řadu vtipných situací, zejména u natáčení milostných scén. A navíc nechali srazit autem Simonu Stašovou přímo v místech, kde byl zákaz vjezdu motorových vozidel z obou stran.

Filmaři zažili veselé příhody při natáčení

Jiří Vejdělek se rozhodně musel bavit už v době, kdy psal scénář – a později, když tuto komedii režíroval, se také rozhodně nenudil. Možná ho jen mrzelo, že se natáčelo pouhých 36 dní – a to ještě s přestávkou. Potřebovali totiž letní a zimní scenérii. Mezi velmi vtipné historky z natáčení všichni herci řadí hlavně milostnou scénu Jiřího Macháčka a Vici Kerekes. Těm dvěma se v rámci natáčení erotických scén podařilo rozlámat dvě houpací křesla.

Simonu Stašovou srazilo auto

Sám Vejdělek se rozhodl, že si také střihne jednu z menších rolí, a tak se objevil ve snímku skoro až na jeho konci – hraje číšníka v kavárně Max. Objeví se tam i Simona Stašová. Ta za svou roli obdržena cenu za nejlepší herečku. Ve snímku ji však srazí auto. Režisér vybral pro tuto událost Alšovu ulici. Jen si zrovna vybral místo, kde je ve skutečnosti zákaz vjezdu motorových vozidel, a tak pro znalého člověka není tato scéna příliš realistická.

Film je nabitý zvučnými jmény

Komedie Muži v naději je přímo nabitá vynikajícími herci. Vedle již zmíněného Jiřího Macháčka, který se zde uplatnil též jako zpěvák – a zazní písničky skupiny Mig 21, se můžete těšit na Bolka Polívku, Lukáše Langmajera, Hynka Čermáka či Petru Hřebíčkovou – a v neposlední řadě Simonu Stašovou. Herci točili nejnáročnější scény až úplně na konec. Bylo to na horské dráze na Stromovce, kde také proběhlo dramatické finále filmu.

V komedii se několik scén odehraje v restauraci. Ta se ve skutečnosti nachází v Praze pod Karlovým mostem směrem k Hradčanům.

Zdroj: FDB, CSFD | foto: Falcon

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT