Ve filmu Čelisti 2 vyhodili uprostřed natáčení režiséra

Dokud filmaři nepustili do kin Rocky 2, byl snímek Čelisti 2 historicky nejúspěšnějším komerčním pokračováním. Přesto se ani tomuto filmu nevyhnuly problémy. Režiséra Johna D. Hancocka vyhodili přímo během natáčení, herci byli nuceni lízat kostky ledu a scény s Hamiltonem se točily narychlo, protože měl rodinné problémy.

Čelisti 2 je úspěšné pokračování prvního dílu

Pokračování úspěšného snímku Čelisti je opět plný surovosti, kdy žralok útočí na lidi. Ve filmu Čelisti 2 jich umře rovnou 7, což je nejvíce z celé série. Kromě brutálních úmrtí bude moc vidět také vrak lodi Orca. Na té se plavili pasažéři v prvním díle. Druhý díl je stejně dobře natočen, jako ten první, a to i přes to, že například scény s Murrayem Hamiltonem se točily velmi rychle, aby se mohl věnovat své nemocné ženě.

Herci cucali povinně led

Problémy s hercem nebylo to jediné, s čím se tvůrci filmu potýkali. Další úskalí bylo v podobě nevypočitatelného počasí a problémům se životním prostředím. Proto se také většina scén točila na Floridě. Přesně v okolí Fort Walton Beach. Přesto herci při natáčení museli cucat led. Bylo to proto, že rána byla velmi chladná, a bez ledu by šel vidět jejich dech, což bylo pro film nepřípustné. Mnozí tak na natáčení nevzpomínali jen v dobrém.

Během natáčení přišla změna režiséra

Při natáčení se otřáslo také režisérské křeslo. Film začal natáčet John D. Hancock, který točil například seriál Dáma v modrém. Během prvních dní se však přišlo na to, že pro natáčení thrilleru je tento režisér zcela nevhodný, a tak byl nahrazen Jeannotem Szwarcem. Stevenu Spielbergovi a Richardu Drayfussovi bylo nabídnuto, aby se účastnili natáčení, ale oba dva spolupráci odmítli a raději se věnovali snímku Close Encounters of the Third Kind.

I když jsou ve filmu použity brutální záběry, je stejně stále oblíbený.

zdroj: Screenrant | foto: Universal Pictures

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu