Ve filmu Babovřesky 2 si zahrála i rodina Veroniky Žilkové

Komedie Babovřesky 2, která vznikla v roce 2014, opět pobaví celou rodinu. Nebudou zde chybět oblíbené tváře z prvního dílu a přibude pár nových. Veronika Žilková do natáčení zapojila hned několik členů své rodiny. Naproti tomu Lucie Vondráčková musela svůj čas dělit mezi tímto snímkem a druhým projektem.

Lucie Vondráčková točila dva projekty najednou

Ve filmu Babovřesky 2 se opět mezi hlavními postavami objeví Lucie Vondráčková. Přestože byla stále usměvavá, možná trochu bojovala s únavou a nedostatkem času. Během hraní ve filmu ještě natáčela turné HIT Tour s Michalem Davidem. Aby toho nebylo málo, všichni tvůrci filmu, v čele s režisérem Zdeňkem Troškou, ještě stihli objet 13 českých měst v rámci předpremiéry této poutavé české komedie.

Veronika Žilková zapojila do filmu rodinu

Kdo si však natáčení určitě užil, to byla Veronika Žilková. Ta si tentokrát nezahrála jen s filmovými kolegy, ale také se svou rodinou. Ve snímku tak uvidíte také Agátu Hanychovou a Martina Stropnického. Kromě nich si ve filmu zahráli i dva výherci soutěže týdeníku TV magazín. Dělali komparz – a shodou okolností jednou z vítězů byla pracovnice krajského úřadu, která se osobně znala se Zdeňkem Troškou.

Pištínský farář zakázal štábu vstup do jeho kostela

Ne všechno však probíhalo podle plánu. Během natáčení byly povodně, a tak se nějakou dobu muselo točit pouze v interiérech, a poté se práce na filmu přerušily úplně. Další nepříjemnost nastala, když skutečný pištínský farář měl ztvárnit roli faráře, ale protože tvůrci filmu chtěli, aby se jmenoval Vylízal, tak roli odmítl, a dokonce filmovému štábu zakázal vstup do kostela. Proto se v Pištíně točily jen exteriéry kostela.

Natáčení vesměs probíhalo v Českých Budějovicích a jeho okolí. Velká část filmu se točila nedaleko tohoto města v Žabovřeskách.

Zdroj: Falcon, FDB | foto: Falcon

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu