Válka Roseových: Jak to měli Michael Douglas a Kathleen Turner s manželstvím ve skutečnosti?

Válka Roseových, snímek, který před více než třiceti lety jako první ukázal, jak daleko jsou někdy ochotni zajít lidé, kterým se rozpadlo manželství. Ústřední dvojici si ve snímku zahráli Michael Douglas a Kathleen Turner. Pojďme se podívat na jejich opravdové manželské zkušenosti, které během natáčení filmu v rolích Olivera a Barbary mohli využít.

Poklidný první rozvod

Tehdy pětačtyřicetiletý Michael Douglas už měl při natáčení Války Roseových na rozdíl od své filmové partnerky s rozvodem zkušenosti. Do prvního manželství vstoupil totiž jako velmi mladý již v roce 1971. Jeho vyvolenou se tehdy stala kolegyně herečka Brenda Vaccar, se kterou se seznámil během natáčení filmu Sommertree. Rozvedli se poměrně v tichosti o šest let později.

Drahý rozvod číslo dvě

V době natáčení byl Michael ženatý už podruhé, v roce 1977 si vzal Diandru Luker. Té bylo v době sňatku pouhých devatenáct a byla dcerou rakouského diplomata. Rok po svatbě se manželům narodil syn Cameron. V době vzniku Války Roseových bylo jejich manželství ještě v pořádku, o několik let později ale začalo slavný snímek v mnohém připomínat. Diandře totiž ve druhé polovině devadesátých let došla trpělivost s Michaelovými milostnými avantýrami. Rozvod byl dořešen až v roce 2000 a herce stál čtyřicet pět milionů dolarů.

Napotřetí všeho dobrého?

Přesto herec na manželství nezanevřel a ještě téhož roku se oženil s krásnou kolegyní Catherine Zeta-Jones. Zdá se, že tento sňatek stojí na velmi pevných základech. Možná na tom svůj podíl má i skutečnost, že oba dva se narodili ve stejný den, 25. září. Catherine společně s jejich dvěma dětmi Dylanem a Carys stála po manželově boku v i těžkém období, kdy bojoval se zákeřnou nemocí.

Rozvod se nevyhnul ani filmové Barbaře

Michaelova filmová manželka Kathleen Turner byla v době natáčení rovněž vdaná, jejím manželem byl podnikatel Jay Weiss. Manželství vydrželo až do roku 2007 a o rozvod údajně požádala slavná herečka. Jedním z důvodů jinak poklidného rozvodu mohla být i hereččina závislost na alkoholu. Alkoholem totiž Kathleen jednu dobu řešila bolesti, které jí způsobovalo pokročilé stádium artritidy.

Zdroj: closerweekly.com, imdb.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu