V novém filmu o princezně Dianě se objeví Kristen Stewart

Filmů o slavných ženách je velká spousta. Jen filmy o Jackie Kennedy vydají na hezkou filmotéku a filmů, které se natočili o princezně Dianě také. Režisér Pablo Larrain zpracoval příběh Jackie Kennedy a rozhodl se, že zvěční příběh také o slavné a lidmi milované princezně Dianě. Jackie ztvárnila Natalie Portman a jde o oceňovaný film, který dostal celkem tři nominace na Oscara. Životopisné filmy, zdá se, táhnou a kromě těch hudebních, které jsou oblíbené, se líbí také filmy o mocných či známých ženách. Jednou takovou byla jistě také princezna Diana.

Upírka si zahraje princeznu

Chilský režisér Pablo Larrain se na domácí půdě proslavil filmy jako No nebo Post Mortem. Natočil také životopisný film Neruda, který vypráví o politické kariéře Pabla Nerudy, držitele Nobelovy ceny. Svůj um předvedl také Hollywoodu a to ve snímku Jackie. Film byl natočen velmi dobře, alespoň podle kritiků, zaměřil se v něm nejen na dobu, kdy byla manželkou prezidenta, ale i poté, co JFK zemřel a ona se musela naučit žít bez něj. Jeho další počit bude snímek Spencer. Ač možná název není tak jednoznačný, jako u Jackie, film bude pojednávat o pricenzně Dianě. Proběhne další životopis krásné princezny, která měla tak tragický osud?

Nepřehlédněte: Pamatujete si na kultovní polibek z filmu Velmi nebezpečné známosti?

Jeden víkend

Film se zaměří na jeden víkend roku 1990. Během něj si princezna Diana uvědomila, že se chce nechat rozvést. Natáčení by mělo začít během příštího roku a roli Diany si zahraje Kristen Stewart. Tu můžete znát jako mladou dívku Bellu, která se zamilovala do upíra a poté se také sama upírkou stala. Kristen má nyní možnost ukázat, jak jí jdou životopisné filmy. V minulosti už na sebe upozornila v dramatu Seberg nebo ve filmu Sněhurka a lovec. Její herecké rozhraní ukazuje, že není jen upírkou z Twilight ságy.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu