V hlavní roli hudba – kde muzika vládne filmu?

Hudební filmy jsou velmi často oblíbené a to nejen u mladistvých. Ne každý film však musí být o touze stát se hudebníkem, o tanci nebo o mladých a rozjívených teenagerech, kteří ke škole ještě zvládají hudební kroužky. Někdy jsou filmy, kde je v hlavní roli hudba inspirací pro druhé. Vyzdvihují a ukazují, jaké hudební legendy máme oslavovat, případně ukazují, jaký byl život těch, kteří jsou v hudebním světě všeobecně známí. Máte rádi hudbu a chcete se podívat na nějaký film? Chcete tipy, které by vás udržely u televizních obrazovek? Přinášíme pár nápadů na filmy, kde hrála hlavní roli hudba a nejsou určeny jen a pouze pro teenagery.

8 míle

Jde o autobiografický snímek, který zachycuje Marshalla Bruce Mathersa III v prostředí chudinské čtvrti Detroitu. Tam také hlavní hrdina, který se ve filmu jmenuje Jimmy, vyrůstal. Jednoho dne se Jimmy účastní soutěže v rapu. Chce vyhrát, ovšem velkou konkurencí mu jsou černošští rappeři, kteří mají tento hudební žánr takzvaně v krvi. Jméno Marshall Bruce Mathers III možná neznáte, ale pseudonym Eminem jistě ano. Právě o něm snímek je a píseň Lose Yourself získala Oscara.

Ray

Film oslavuje velkého hudebníka Raye Charlese, který se řadí mezi nejlepší ve svém žánru. Film tak ukazuje příběh slepého jazzového umělce a to od jeho počátků, přes vzlety, pády, problémy, radosti. Jamie Foxx je ve své roli opravdu uvěřitelný.

The Doors

Další životopisný příběh, který vypráví, co všechno se odehrávalo v hudebním světě kapely, která je dnes legendou. Hippies, drogy, alkohol, eskapády, vztahy, hudba a nezapomenutelné songy a také nezpochybnitelný Jim Morrison. To všechno v tomto filmu najdete!

Čtěte také: Filmy o hudebních legendách – dalším je frontman Motörhead.

Zrodila se hvězda

Příběh hudebníka Jacka, který potřebuje zažít opět to, čemu se říká úspěch, objeví mladou a neznámou zpěvačku Ally. Tu poté na svém koncertě přiměje, aby zazpívala, a strhne se lavina. Ally má raketový start, společně s Jackem prožívají milostný vztah plný vzestupů a pádů. Ally svou kariérou pomalu zastíní tu Jackovu, což nenese nejlépe.

Ladíme!

Tento film se dočkal hned několika dílů, a pokud si říkáte, že prostředí vysoké školy je jen navoněná verze filmů pro teenagery, pletete se. Jde o komedii plnou dobré muziku, sarkasmu, netradičního pohledu na svět dospívajících. I oni mají sny, touhy, chtějí v životě někam patřit.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu