V Brně proběhl další ročník oblíbeného festivalu Animefest – město se naplnilo hrdiny a padouchy

Přidat na Seznam.cz

Animefest je akce, kdy se Brno promění na ráj otaku a fantasy nadšenců. Na ulici můžete potkat Naruta, Zaklínače, několik druhů pokémonů a skupiny lolitek. Ti všichni se tu sešli, aby na brněnském výstavišti poslouchali přednášky, koukali na promítání a nakupovali fanouškovské předměty.


Historie Animefestu

První ročník Animefestu se konal 8. a 9. května 2004. Podle oficiálních stránek akce jde o první samostatný manga a anime noc uspořádaném v České republice. Organizátorem akce je občanské sdružení Brněnští otaku (otaku = fanoušek anime a mangy).

První tři ročníky byly pořádány v brněnském Kině Art, ale poté se akce rozšířila a byla přesunuta do Kina Scala. S přibývajícím zájmem účastníků nebyly ale tyto prostory dostačující – prostory se měnily až do roku 2012, kdy byl festival přesunut na brněnské výstaviště.

Animefest 2018

Letošní ročník festivalu se konal 18. – 20. května. Účast byla veliká – festival navštívilo téměř 7 000 návštěvníků – jde tedy o rekordní účast. Nepřibývá ale jen návštěvníků festivalu, ale i cosplayerů, nákupních stánků a stánků s typickým japonským jídlem. Košatější je i samotný program festivalu – ať už jde o soutěže, promítání nebo doprovodný program.

Nejoblíbenější soutěží je určitě Cosplay soutěž – jde vlastně o soutěž o nejlepší kostým. Další soutěže, do kterých se účastníci mohli zapojit, byly:

  • Cosplay music video soutěž
  • Festdance
  • turnaj v šermu s japonskými meči
  • festovní dabing
Již tradičně patří mezi oblíbené aktivity návštěvníku Animefestu nejrůznější workshopy. V těch letošních se mohli naučit např. Shironuri líčení, základům Aikida Yoshinkanu nebo Kendo. Mezi již klasické workshopy patří workshop kaligrafie – uměleckého písma.

Promítání

Na jaké filmy a seriály se mohli těšit účastníci letošního ročníku? Hned na začátek si mohli vychutnat dvě epizody anime Vzdálenější než vesmír. Děj seriálu se odehrává kolem dívčí výpravy na Antarktidu, aby se zde dívky pokusily najít ztracenou matku své kamarádky.

Nespavé sovy si mohly užít noční promítání anime seriálu Posel klamů. Celkový promítací čas tohoto anime byl pět hodin – a opravdu to není podívaná na dobrou noc. Jde o mysteriózní psychologické drama. Posel klamů řeší násilné útoky Malého pálkaře. Postupně se odhaluje minulost vyšetřujících i podezřelých a nebývalý fenomén má stále děsivější obrysy.

Dalším promítaným seriálem byla Čarodějova nevěsta – komiksovou verzi tohoto seriálu můžete sehnat v knihkupectvích i v české verzi. Hlavní hrdince, Čise Hatori je patnáct a zdá se jí, že její život nemá smysl. Stane se čarodějovou učednicí, objevuje nový svět a poznává vlastní kouzelnou moc. Samozřejmě, že se vyskytne háček.

Účastnili jste se nějakého ročníku Animefestu, nebo dáváte přednost jiným festivalům?

Autor: Martin L.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.