Úžasní na filmovém plátně, ale mimo kamery už trochu méně. Podívejte se, se kterými herci se špatně pracuje

Přidat na Seznam.cz

Co si budeme povídat, v herecké branži je jednoduché nechat se trochu unést slávou. Někteří herci podle mínění svého okolí popularitu nezvládli úplně nejlépe. Ve svých rolích jsou sice úžasní, ale málokterý tvůrce se na spolupráci s nimi těší.


Profesionalita především

Profesionalita a schopnost pracovat v kolektivu je něco, co se u herce cení možná ještě víc než jeho samotný výkon. Natáčení filmu je obrovský kolos, který dokáže jeden opozdilý herec zcela zastavit. Každopádně, pokud máte dostatečně zvučné jméno, může vám to projít – otázka je, na jak dlouho a za jakou cenu.

Mezi nejčastější prohřešky celebrit, které upadly v nemilost tvůrců, patří:

  • výbušnost a náladovost
  • nespolehlivost a nedochvilnost
  • nadřazenost a neochota komunikovat s kolegy
  • přehnaná kritičnost

Arogantní a nekolegiální

Mezi herečky, které si vypěstovaly ne úplně dobrou pověst, patří  i Lea Michele, která se proslavila především jako velmi ambiciózní Rachel z muzikálového seriálu Glee. Lea Michele byla za tuhle roli několikrát oceněna – v roce 2009 cenou Satellite Award a o rok později cenou Screen Actors Guild Award.

Možná si tato herečka vzala ze své role do svého pracovního života trochu víc, než měla (a rozhodně z toho horšího soudku). O této sympaticky vypadající herečce koluje, že své mladší kolegy nepokládá ani hodné za to, aby s nimi promluvila. Navíc, aby vůbec přišla na scénu, museli pro ni tvůrci posílat speciální pozvání.

Fanoušci show This Morning podrobili Leu Michele přísné kritice poté, co nezdvořile opustila scénu v přímém natáčení, místo aby počkala na reklamu jako všichni ostatní hosté.

Ani Teri Hatcher nemá svoji pracovní pověst v tomhle ohledu úplně čistou. Nejlépe si ji asi pamatujete jako představitelku přátelské a obětavé Susan ze seriálu Zoufalé manželky. Zdá se ale, že to budou dobře zahrané povahové rysy seriálové postavy, protože mimo záběry se již slavná herečka projevovala poněkud jinak. Stejně jako Lea Michele, ani Teri Hatcher nepovažovala své kolegy na tolik důležité, aby s nimi alespoň promluvila.

Horké hlavy Hollywodu

Do čela žebříčku nejvýbušnějších herců se hrdě postavil Alec Baldwin. Za svoji roli ve filmu Smolař (2003) byl nominován na Oscara i Zlatý Glóbus. Ačkoliv jde o skvělého herce, který se významným způsobem zapsal do světové kinematografie, nepatří mezi herce, se kterými by bylo jednoduché pracovat.

Jeho hysterické výstupy jsou dneska již celkem známé. Často jde přitom o maličkosti – jako například míra vlhkosti vzduchu v místnosti. Což o to, vše je o domluvě a není problém vyjít herci v maličkostech vstříc. Horší ale je, že se tento herec často nedokáže naučit texty včas.

Špatnou pověst, co se výbušné povahy týče, má i Mike Myers. Herec, který se mihl i ve velmi úspěšném filmu Bohemian Rhapsody, se mezi filmovými tvůrci nezařadil k oblíbeným spolupracovníkům. Režisérka Penelope Spheeris, která s ním spolupracovala na filmu Waynův svět, zašla dokonce tak daleko, že si najala asistentku – jen proto, aby komunikaci s tímto hercem omezila na minimum.

Našli jste mezi uvedenými i svého oblíbeného herce? Může chování herců za scénou ovlivnit váš názor na ně?

Autor: Martin L.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.