Undercover: Seriál inspirovaný skutečným drogovým bossem, který před honosnými vilami dával přednost kempu

Svět tajných agentů, kteří v přestrojení odhalují nejrůznější zločiny, patří už po desetiletí k oblíbeným zápletkám filmařů. Pokud ale od seriálu Undercover čekáte v tomto ohledu klasický příběh, mýlíte se. Tento holandsko-belgický kriminální seriál je totiž v mnohém jiný. Zajímavější. A to nejen pro ty z vás, kteří s oblibou tráví svou letní dovolenou v kempu.

Kemp není jen místo pro dovolenou

Ano, v kempu. I když jde o snímek, v němž dva tajní agenti v utajení mají za úkol proniknout do aktivit jednoho z nejmocnějších drogových bossů, který působí na hranicích mezi Belgií a Holandskem, hlavním místem děje je skutečně kemp. V tomto kempu tráví své víkendy Ferry Bouman, mocný a bohatý šéf drogového podsvětí nejen v provincii Limburk. I přes veškeré policejní snahy Ferry spravedlnosti mnoho let uniká. Z tohoto důvodu se tak holandská a belgická policie nakonec rozhodnou na jeho chycení spolupracovat a využít právě neformální prostředí kempu k tomu, aby se nenápadně infiltrovali do jeho aktivit. K tomu se policie rozhodne využít dvou svých nejlepších tajných agentů, Belgičana Boba Lemmense a Holanďanky Kim de Rooij. Ti se v kempu vydávají za pár, který se jakoby náhodou ubytuje v chatce, kde svůj volný čas tráví Ferry se svou manželkou Danielle. Plán je jasný, proniknout do života drogového bosse a nenápadně ho přesvědčit, že Bob je skvělý člověk, se kterým by mohl obchodovat. Děj je plný napětí, nebezpečí a obavy z odhalení, které visí ve vzduchu každou minutu.

Jak to bylo ve skutečnosti?

Připadá vám, že zápletka seriálu je příliš fantastická a naivní? Pak věřte, že není. Seriál byl totiž inspirován skutečnými událostmi, kdy stejně jako v seriálu holandský drogový dealer Janus van Wessenbeeck. provozoval svou síť s extází právě z jednoho nejmenovaného belgického kempu. V roce 2009 po více než roce a půl trvající tajné operaci policie byl konečně zatčen. Skutečné zatčení se odehrálo na zinscenovaném zásnubním večírku obou agentů, kteří ve skutečnosti byli oba dva členy belgické policie. Dealer byl původně odsouzen na čtrnáct let vězení, v roce 2015 byl ale propuštěn s podmínkou, že se už nikdy nevrátí zpět do Belgie. O jeho současném životě nejsou žádné bližší informace. Seriál Undercover se stal velmi populárním, a byly tak natočeny již dvě desetidílné řady.

Zdroj: thecinemaholic.com, imdb.com, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
ZAVŘÍT