Umbrella Academy: Taková (ne)normální rodinka superhrdinů!

Je až s podivem, kolik českých i světových seriálů se točí kolem členů jedné rodiny. Jedním z nich je i americký seriál Umbrella Academy, který je inspirován stejnojmenným komiksem. Seriál je směsicí komedie, sci-fi a dobrodružství. Na Netflixu můžete zhlédnout prozatím dvě řady, třetí by se měla začít natáčet letos.

Rodinná pouta

Hlavními postavami seriálu je sedm sourozenců, kteří byli součástí čtyřiceti tří dětí, které se prvního dubna roku 1989 z ničeho nic narodily ženám po celém světě, aniž by tyto ženy byly někdy prokazatelně těhotné. Samozřejmě, že se tedy nejedná o normální děti, ale o děti obdařené určitými mimořádnými schopnostmi. Sedm dětí adoptuje podivínský miliardář sir Reginald Hargreeves. Jeho cílem je vychovat z nich superhrdiny, jenže jeho výchova není zcela v pořádku, a tak se Umbrella Academy, jak je Reginald nazval, brzy rozpadne.

Sourozenci se od sebe odloučí a několik let vedou každý zvlášť svůj vlastní život. Tedy až do okamžiku, kdy jejich adoptivní otec zemře. Tehdy se opět sejdou a zjistí, že před nimi stojí úkol v podobě zastavení blížící se apokalypsy světa. O té jim řekne Pětka, který disponuje schopností cestovat časem i prostorem. A jak jsou na tom ostatní sourozenci?

Každý umí něco

Adoptivní otec děti označoval pouze čísly od jedné do sedmi, jména jim dala Grace, jejich adoptivní matka-robot. Číslo jedna neboli Luther disponuje neuvěřitelnou sílou, číslo dvě Diego je mistrem nožů, číslo tři Alison dokáže přesvědčit kohokoli, aby udělal to, co chce, číslo čtyři Klaus umí komunikovat s mrtvými. Číslo šest Ben je mrtvý a komunikuje tak jen s Klausem, číslo sedm Vanya má schopnost přeměnit zvukové vlny v destruktivní sílu. Seriál se pohybuje v různých časových rovinách a alternativních světech a jeho předností jsou kromě skvělých hereckých výkonů hlavních představitelů také vizuální triky, soundtrack a především svérázný suchý humor. Pokud tedy máte pro tento typ humoru slabost, Umbrella Academy vás nezklame.

Zdroj: theguardian.com, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
ZAVŘÍT