TV program na týden. Co nás přes vánoční svátky čeká na televizních obrazovkách?

Nové sváteční pohádky jsme si už představili, ale na co dalšího se můžete o Vánocích v televizi těšit? Vánoce bez klasických pohádek a filmů by prostě nebyly úplné a ani letos se nemusíte bát, že o své favority přijdete. Tady jsou naše sváteční televizní tipy.

Stará dobrá klasika

Když se podíváme podrobněji na vánoční program našich českých televizních stanic, zjistíme jediné. Obě naše komerční televize, tedy Nova a Prima čerpají výhradně ze starších, ovšem osvědčených titulů. Česká televize to nemá jinak, ovšem s tím rozdílem, že na každý vánoční svátek si v hlavním vysílacím čase připravila jednu ze zbrusu nových pohádek.

Štědrý večer v TV

Co se týče Štědrého večera, na Primě se dočkáte pohádky Sedmero krkavců a za ní bude následovat vánoční komedie Sám doma. Na nově po pohádce Princezna se zlatou hvězdou přijde v hlavním vysílacím čase opět na řadu pohádka, tentokrát Tři bratři. Večerní program ukončí moderní romantický příběh o tom, jak chudá holka ke štěstí přišla – Pretty Woman. Česká televize uvede v premiéře pohádku Princezna a půl království a hned po ní bude následovat divácky velmi úspěšná pohádka Anděl Páně 2. Od desáté hodiny se dočkají všichni ti, kteří už netrpělivě vyhlížejí v programu Pelíšky.

První svátek vánoční

Na první svátek vánoční vás potěší také řada pohádek a skvělých filmů. Na večer na Primě uvidíte pohádku Pyšná princezna a hned po ní nás čeká pokračování komedie Sám doma 2. Na nově se můžete těšit na starou pohádku Dařbuján a Pandrhola. Hned poté poběží po osmé hodině další pohádka, tentokrát trošku modernější Nejkrásnější hádanka. To Česká televize potěší o půl šesté vynikající českou komedií Jak vytrhnout velrybě stoličku a poté hned po zprávách se dočkáte televizní premiéry pohádky Čertí brko.

Druhý svátek vánoční

Druhý svátek vánoční na Primě bude doslova čertovský. V pět hodin odpoledne poběží pohádka Hrátky s čertem a později, po zpravodajské relaci se dočkáme jedné z nejlepších českých pohádek, S čerty nejsou žerty. Na Nově před zprávami můžeme sledovat příběh O statečném kováři. Po zprávách budeme budit zakletou princeznu v pohádce Jak se budí princezny. Česká televize v podvečer uvede pokračování české komedie s rozverným Vaškem, který touží po tatínkovi v komedii Jak dostat tatínka do polepšovny. Od osmi hodin se dočkáme další skvělé pohádkové klasiky Tři oříšky pro Popelku.

Víkend odstartuje premiérová pohádka na České televizi – Čarovný kamínek.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu