Tučňáci z Madagaskaru aneb Vojín je srdcem, Skipper odvahou, Rico svaly a Kowalski mozkem týmu

Skipper, Kowalski, Rico a Vojín, nejznámější tučňáci na světě. Poprvé se s nimi diváci setkali jako s vedlejšími postavami úspěšné animované série Madagaskar. Následně pak dostali i vlastní film Tučňáci z Madagaskaru, kde bylo jejich úkolem zabránit doktoru Octaviovi Brineovi v ovládnutí a zničení světa. Kromě toho se setkávají i s tajnou mezidruhovou špionážní organizací Severák.

V Madagaskaru se málem neobjevili

V prvním snímku Madagaskar se tučňáci objevují jen velmi málo. To bylo důvodem, proč tvůrci snímku dokonce zvažovali to, že je z filmu zcela vystřihnou. Nakonec to ale neudělali a i krátká přítomnost tučňáků v prvním Madagaskaru napomohla tomu, že producenti mohli následně rozšířit postavy a příběh v dalších dvou filmech Madagaskar, mnoha desítkách epizod animovaného televizního seriálu i několika videohrách.

Každý tučňák má jinou osobnost

Tučňáci se od sebe odlišují nejen svým vzhledem, ale také svou osobností. Skipper je neohrožený vůdce týmu, který od ostatních vyžaduje loajalitu, disciplínu a pořádek. Má křehké ego, slabost pro Vojína a nedokáže přijmout vinu, když se proviní. Rica, který je často jako neřízená střela, poznáte podle jeho peří na hlavě, které připomíná „číro“. Kowalski je nejen nejvyšší, ale také nejchytřejší, má dokonalou fotografickou paměť a obrovské znalosti všeho. Nejmladším členem je Vojín, který má ze všech „největší srdce“ a svým kamarádům vždy ve všem věří.

Tučňáci a John Malkovich

Oscarový herec John Malkovich je pravděpodobně nejslavnějším hercem, který svůj hlas propůjčil některé z animovaných postav filmu. Konkrétně jeho hlasem promlouvá hlavní záporná postava snímku chobotnice Octavius Brine. Navíc to byla Malkovichova první animovaná role v životě.

Pocta Skipperovi

Díky Skipperově popularitě oslavilo studio DreamWorks Animation premiéru snímku v roce 2014 tím, že po něm pojmenovalo mládě tučňáka, které se narodilo v Aquarium of the Pacific na Long Beach v Kalifornii.

Zdroj: imdb.com, hype.my

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu