Teror aneb když tajemství a lži v jedné rodině vyjdou najevo až díky lupičům

Obchodník s diamanty Kyle Miller žije zdánlivě šťastný život. Bydlí v nádherném domě chráněném moderními bezpečnostními systémy, má krásnou ženu Sarah a dospívající dceru Avery. Vše se změní jednoho večera, když je dcera na večírku s přáteli a manželé otevřou dveře fiktivním policistům. Ti jsou ale ve skutečnosti násilnými lupiči, kteří se chtějí zmocnit vzácných drahokamů, které Kyle vlastní. Tak by se dala shrnout zápletka thrilleru Teror s Nicolasem Cagem a Nicole Kidman v hlavních rolích.

Trezor je prázdný

Kyle se ale překvapivě navzdory výhrůžkám zdráhá trezor, kde mají být šperky uloženy, otevřít. Brzy je všem jasný důvod. Muž totiž ve skutečnosti všechny, včetně své rodiny podvedl, a ocitl se ve velkých dluzích. V trezoru tak žádné diamanty nejsou. To vede k napjatému střetu mezi lupiči a jejich zajatci. Navíc se do všeho zapojuje i Avery, která se právě vrátila z večírku a tvrdí, že ví o místě, kde je ukrytá spousta peněz. Během následných vášnivých diskusí mezi rukojmími a zločinci vyjde brzy najevo mnoho nevyřčených tajemství.

Příliš předvídatelný děj

Snímek režiséra Joela Schumachera byl uveden pouhý rok po španělském filmu Uneseni, se kterým má mnoho společného, a vypadá jako jeho méně podařená kopie, obsazení zvučných jmen navzdory. Snímek je založen na opakování sériově kopírovaných situací, které diváci z filmů podobného typu již velmi dobře znají. Po krátkém úvodu, který nás seznámí s pozadím rodiny, se vyprávění soustředí na sled patových situací, v nichž se odehrává vyčerpávající hra na kočku a myš mezi oběťmi a lupiči, aby snímek postupně směřoval ke stále nepravděpodobnějším řešením a předvídatelnému závěru.

Jeden z lupičů není zcela neznámý

Uprostřed zaheslovaných místností, všude ukrytých kamer a poplašných systémů se navíc boj mezi oběma skupinami pravidelně mění z násilných rvaček ve vášnivé diskuse. Tajné spojení mezi dvěma postavami na opačných stranách, milostný románek Kyleovy manželky s jedním z lupičů, je vyprávěno prostřednictvím několika krátkých flashbacků.

Zdroj: imdb.com, mymovies.it

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu