Teorie tygra: Maskéři se na Ivě Janžurové vyřádili a ona tak mohla zahrát maminku Elišky Balzerové

Když vezme žena do svých rukou všechno, a to včetně celého života svého muže, mohou se začít dít věci. A veterinář Jan už toho má tak akorát dost. Odmítá skončit jako jeho tchán, který právě zemřel. A tak se Jan pouští do plnění svých snů, i když tím ovlivní mnohé, a nejen svůj život. Hlavní roli v komediálním dramatu režiséra Radka Bajgara si zahrál skvělý Jiří Bartoška.

Sorbon na scéně

Pamatujete si policejního psa Sorbona, který se objevil ve filmech o krásné a divoké Angelice? Veterináře Jana ve filmu doprovází také pes – a jde o stejnou rasu psa, jako byl Sorbon, jedná se konkrétně o francouzského ovčáka Beaucerona.

Kdo bude hrát „Kapitána“

Hlavní hrdina se během své cesty za novým vysněným životem dostane i do psychiatrické léčebny, kde je jeho spolubydlícím muž s přezdívkou Kapitán. Toho si měl původně zahrát herec Milan Lasica, který ale roli odmítnul. Místo něj postavu ztvárnil Arnošt Goldflam.

Jen o osm let starší

Roli svérázné babičky, která vede tuhle rodinu, si zahrála Iva Janžurová. Herečka ve filmu hraje matku Elišky Balzerové, a to i přesto, že je ve skutečnosti starší pouze o osm let. Maskéři zkrátka dokážou divy.

Natáčení a komparz z místních

Snímek se natáčel v létě roku 2015, a to zejména v Praze a ve Středních Čechách. Konkrétně ve vesnici Třebsín, Novém Kníně, Vysokém Újezdu nebo třeba Dobříši. Štáb se přesunul také ke třem krásným českým řekám – k Vltavě, Berounce a Sázavě. Dům, ve kterém žije hlavní hrdina se svou manželkou, je skutečný dům nacházející se v obci Dobřichovice.

Scéna, ve které se objevují kozy, se natáčela v obci Jílové u Prahy a komparz ve scéně ztvárnili zejména místní obyvatelé.

Ve filmu se objevuje také známé poutní místo s barokním kostelem Skalka, které se nachází v Brdech. Na začátku filmu se na místo vydává manželský pár Jan s Olgou na výlet na kolech.

Zdroj: www.csfd.cz

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu