Temný rytíř byl ještě očekávanějším filmem než první díl

Kdo by nemiloval souboj dvou nejúspěšnějších superhrdinů světa? Snímek Temný rytíř vypráví o dobrodružné cestě Batmana a jeho protivníka Jokera. Tentokrát se do hájení veřejného bezpečí zapletou nejdůležitější hlavy mafiánského podsvětí i Joker, který si stojí za nutností odhalit Batmanovu identitu. Jako důvod k vydírání si zvolí tu nejkrutější oběť — lidské životy.

Film Batman začíná byl prorokem úspěšnosti

Už s vydáním prvního filmu Batman začíná bylo jasné, že samotná úspěšnost tohoto filmu bude vždy jen stoupat. Proto se po devíti měsících od uvedení tohoto filmu začal natáčet snímek Temný rytíř. Samotný film byl nejvíce výdělečný Batmanův film. Vydělal nejvíce peněz mezi všemi filmy, které upravoval DC Comics. Toto prvenství dříve držel film Batman z roku 1989.

Postava Jokera byla velkým lákadlem

Ve chvíli, kdy bylo oznámeno, že hlavním protivníkem Batmana bude Joker, médii proběhla informace o hereckém obsazení. Podle všech informací měl Jokera hrát Paul Bettany. Nakonec byl pro tuto roli vybrán herec Heath Ledger. Sám režisér Christopher Nolan nebyl z této volby příliš nadšený. Všechny jeho obavy však odezněly ve chvíli, kdy se film objevil na plátnech kin. Média i fanoušci byli z této volby nadšení.

Herec hlavní role si svou postavu velmi oblíbil

Herec Christian Bale si hlavní roli Batmana oblíbil natolik, že se ani po natáčení nechtěl vzdát své role. Proto si po skončení filmu nechal alespoň masku na obličej. Ze všeho nejraději by si nechal i celou uniformu, na tu ale podle jeho slov nebyl v jeho bytě prostor.

Natáčení filmu se prolínalo s dalším snímkem

Během natáčení v Chicagu byla hned v sousedství produkce filmu Wanted. Díky blízkosti mohl Morgan Freeman pracovat na obou filmech zároveň. Bylo to pro něj velmi náročné pracovní období, ani na jednom ze snímků jeho vytíženost však není vůbec znát.

Ve filmu nechybí mnoho akčních a dramatických scén, které si zamilujete během prvních pár minut. Spojení Batmana a Jokera je ikonickým prvkem, který milují fanoušci po celém světě.

Zdroje: csfd.cz, imdb.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu