Teenagerská nutnost: které filmy mladí musí vidět?

Filmy pro mladé, pro teenagery, pro holky. Je jedno, jak si to nazvete. Nějaký hodnotný děj ty filmy asi mít nebudou, přesto se lidem líbí a často na ně, jako na dobrou oddechovku, koukají nejen teenageři, ale třeba i starší ročníky. Filmy mnohdy skrytě, mnohdy ani ne, poukazují na to, jak to v životě na střední škole chodí, že občas ta největší intrikánka umí dostat přes prsty a poučit se. Jindy poukazují na to, že těžké období dospívání je nutné brát s respektem a postavit se k tomu čelem. Někdy také rodiče potřebují jistou dávku pochopení pro své děti. Jaké filmy musí mladí vidět, aby věděli, o čem je „dnešní svět“?

Mezi námi děvčaty

Škola je na nic, všichni jsou proti, v dokonalé rodině je Anna ta, která moc nezapadá. Hraje v kapele, líbí se jí kluk s motorkou, vytáčí ji mladší bráška a ke všemu se její máma vrtá v jejím životě a chce vše, jako psycholožka, rozebírat. Po večeři v čínské restauraci si vymění těla. Jak se popere máma Anny se školou, kamarády, učitelem a počínající láskou k Jakeovi? Jak naopak oživí a pomůže rodině moderní přístup Anny, která je zatím v těle své mámy?

Protivný sprostý holky

Teenagerka Cady se přestěhovala se svými rodiči z africké džungle. Její dosavadní dětství nebylo zrovna tradiční. Všechno řešila jinak, v Africe nebyly žádné bohaté slečinky, které terorizují lidi okolo sebe a přátelit se s nimi chtějí všichni. Nyní přichází do velkého města a nestačí se divit. Vše je jiné, zvláštní a nové. Už jen spřátelit se je takřka nadlidský úkol. Zejména tehdy, když se ji ujme trojice oblíbených a zlých holek. Co všechno Cady udělá, aby zapadla?

Muzikál ze střední

Nezmínit jej by asi nešlo. Troy a Gabriella. Dva mladí lidé, kteří se potkají na vánočních prázdninách. Zazpívají se spolu, zrodí se mezi nimi láska. Střih, škola a prostředí, ve kterém je jeden oblíbená a druhá nová. Konkurence, učení, party kamarádů, košíková a do toho připravovaný muzikál. Jak dopadne láska jako z románu? Prorazí Gabriella mezi novými spolužáky? Dojde Troyovi, že lze své dvě vášně skloubit.

Skutečné jméno nebo prázdná sklíčka brýlí – co nevíte o Leonardovi z Teorie velkého třesku?

Přes noc třicítkou

Třináctileté holky to moc jednoduché nemají a mnohdy si přejí, aby už byly dospělé a neměly problémy, které je trápí. Jenna dostane kouzelný prášek a díky němu se do budoucnosti přenese. Stane se třicítkou, zjistí, že má skvělou kariéru, prsa, skříň plnou šatů a může si dělat, co jen chce. Kdo však v jejím životě není? Nejlepší kamarád Matt. Je skutečné o co stát, když se dívčí duše dostane do těla dospělé ženy?

Autor: Zuzana Žáková
ZAVŘÍT