Ted Bundy jako představitel zvráceného zla, které se na vás mile usmívá

Málokterý příběh je hrůznější než ten o řádění sériového vraha Teda Bundyho.  Ve filmu Zlo s lidskou tváří vám o něm povypráví jeho přítelkyně, která dlouho neměla ani tušení, že žije s vrahem desítek žen. I ty největší stvůry můžou mít na hrnečku napsáno „manžel roku“.

Kdo byl Ted Bundy?

Ted Bundy bych charismatický mladík, který do roku 1972 studoval práva a budoval kariéru. Zlomový byl pravděpodobně 1974, kdy podlehl svým psychopatickým nutkáním a začal si budovat úplně jinou kariéru – a to kariéru sériového vraha.

Ted Bundy měl jasně vytypovaný typ obětí, které ho přitahovaly. Vždy se jednalo o mladé a hezké dívky. Všechny si byly vzájemné podobné. Měly delší tmavé vlasy, rozdělené uprostřed pěšinou. A všechny připomínaly dívku, která Tedyho na studiích odmítla.

Bundy měl jednoduchý systém na lákání obětí, který mu spolehlivě fungoval. Určitě neuškodilo, že ona sám byl hezký a charismatický mladý muž. Ve většině případů předstíral, že je nějakým způsobem zraněný. Berle, noha v sádře – cokoliv, co vzbudilo soucit nešťastné oběti. Ta jej většinou dovedla k autu, kde ji Ted Bundy omráčil, naložil do auta a odvezl, aby ji už nikdy nikdo nenašel.

Tedy Bundy jezdil autem Volkswagen Beelte z roku 1986. Dokonce zašel ve svém plánování tak daleko, že sedadlo spolujezdce odmontoval, aby na jeho oběti nebylo vidět.

Spadla klec

Nebezpečný vrah se ale přepočítal. Nemyslel si, že bude pohřešované ženy někdo hledat – vždyť Amerika je velká dost. Stejně tak ho nemile překvapilo, že si ho lidé pamatovali a svědčili proti němu. Dokonce se vyjádřil v tom smyslu, že nechápe, proč nemají na práci důležitější věci.

Policie dlouho váhala – pravděpodobně je zmátlo Tedyho příjemné vystupování. Nutno taky uznat, že za sebou nezanechával důkazy – alespoň v té době se tedy velice špatně usvědčoval. Zatčen byl až v roce 1975. Ve chvíli, kdy policisté prohledali jeho vůz, našli zde masky, provazy, pouta a další podezřelé předměty. Zarážející je, že nebyl usvědčen a policie byla nucena jej propustit – naštěstí na něj nezapomněli a sledovali ho. O několik měsíců později jej zatkli za únos.

Není to ale konec příběhu. Ted Bundy z vazby utekl do jiného státu, kde se dál věnoval svému zrůdnému koníčku. Jeho poslední obětí byla třináctiletá dívka. Konečně dopaden byl až na Floridě v roce 1978.

Ted Bundy ve filmu

Režisérem filmu je Zlo s lidskou tváří je Joe Berlinger. Hlavní roli sériového vraha si zahraje Zac Efron. Toho můžete znám například z filmů:

  • Šťastný Nový rok (2011
  • Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)
  • Muzikál ze střední (2006 až 2008)
  • Největší showman (2017)

Co říkáte na příběh známého sériového vraha vy? Věřili byste, že se při soudním procesu stal miláčkem tisíců žen, které byly přesvědčeny o jeho nevinně? Zatímco se probíralo, jak znásilňuje, vraždí a zneuctívá mrtvá těla, se zvládl i stát otcem.

Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT