Taxi, taxi: Ve francouzské akční komedii se objevili i opravdoví závodníci

Když nastoupíte do tohoto bílého taxíku, určitě se všude dostanete včas. Jeho řidič má totiž speciálně upravené auto a kromě toho, že rozváží své zákazníky, snaží se bojovat i s japonskou jakuzou. Jak tento závod s časem dopadne?

V hlavní roli bílé auto

Velkou roli hraje ve filmu automobil, který je rychlejší než všechny ostatní ve městě. Během natáčení tak bylo použito dohromady osm aut značky Peugeot. Ty ihned po skončení natáčení skončily v muzeích.

Tragédie během natáčení

17. srpna 1999 se natáčela scéna, kdy měl jeden z kaskadérů za úkol přeskočit autem cisterny. Byl to nejhorší a zároveň nejsmutnější natáčecí den, protože byl při nešťastné nehodě zabit kameraman Alain Dutartre. 

Závodníci na place

Při akčních scénách se za volantem vystřídalo i několik skutečných závodníků. Pilot a také vítěz Rally Paříž Dakar – Jean-Louis Schlesser – skutečně odřídil celou úvodní scénu ve filmu. Kromě něj se ve filmu objevili také Jean Ragnotti a Jutta Kleinschmidt.

Kde se natáčelo

Natáčení snímku probíhalo ve Francii, konkrétně pak ve městech Paříž a Marseilles. Celosvětová premiéra filmu se konala také v Marseilles, a to 25. března 2000.

Francouzský herec Cyril Raffaelli ztvárnil postavu učitele karate. Na snímku ale zároveň spolupracoval jako kaskadér a byl jedním z členů parkurového týmu.

Zdroje: Prima Cool, Wikipedia, CSFD

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu