Syn Stephena Kinga a jeho Vánoční říše se dočkala seriálového zpracování!

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SFDB.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Milujete hororovou tématiku? Potom vám jméno Joe Hill rozhodně není nijak cizí. A právě tento autor se dočkal seriálového zpracování díla Vánoční říše.

Všichni, kdo se zajímají o hororovou literaturu, znají Joe Hilla – a nejenom jako syna oblíbeného spisovatele (a aurora mnoha úspěšných filmových předloh) Stephana Kinga. Teď se nejděsivější kniha Joe Hilla dočkala vlastního seriálového zpracování s názvem NOS4A2. Vítejte ve Vánoční říši!


Děti, nemluvte s cizinci

Představte si dítě, které se uprostřed noci vzbudí a na usnutí si pustí pohádku. Najednou se ale obrazovka změní a místo oblíbených pohádkových hrdinů je všude jenom spousta sněhových vloček – a do toho se tiše ozvou tóny vánoční koledy.

Představte si dítě, které podlehlo zvědavosti a přešlo před dům. U zadních dveří domu se rozsvítí světla černé limuzíny, která se tu najednou objevila. Dveře se otevřou a zadním sedadle čeká spousta vánočních dárků na toho, kdo si pro něj přijde. Dítě neodolá a vleze do auta. Dveře se zavřou a limuzína mizí ve tmě.

Tam, kde nikdy nepřestávají být Vánoce

Limuzína unáší děti na jedno kouzelné místo – do Vánoční říše. Je to zamrzlá vesnička, kde je každý večer ten Štědrý. Děti, které tu skončily, mají zakázáno být smutné nebo nešťastné. Kdo je tu drží? Nesmrtelný Charlie Manx, který hoduje na jejich mladých duších.

Naštěstí není Charlie Manx jediný, kdo je obdařen tajemnými silami. Postaví se mu mladinká Vic McQueenová, která zjistí, že její cesty na oblíbené motorce nejsou jen prostou zábavou, ale že na nich dokáže víc, než by si kdy byla schopna představit.

Jednou vyrazí na zběsilou projížďku, aby nemusela poslouchat domácí hádku svých rodičů. Narazí ale na podivný most, který ji dovede až za netvorem, který hoduje na dětských duších. Hra začíná a nikdo neví, kdo vyhraje a kolik ho výhra bude stát.

Tvůrci děsivého seriálu NOS4A2

Joe Hilla, tvůrce knižní předlohy už známe. Seriál vysílá televizní stanice AMC a v současné době jsou již odvysílány tři díly.  Natáčení proběhlo ve městě Providence na Rhode Islandu. Na režii se podílejí Kari Skogland, Tim Southam, Jeremy Webb, Stefan Schwartz, John Shiban a Hanelle M. Culpepper.  Scénáristou seriálu je Jamin O’Brien.

Herecké obsazení obsahuje spoustu velkých jmen. Mezi nimi je i:

  • Ashleigh Cummings
  • Zachary Quinto
  • Ebon Moss-Bachrach
  • Darby Camp

Ashleigh Cummings se ujala role statečné a rebelantské Vicy McQueenové. Můžete ji znát například z filmu Pork Pie z roku 2017. V letošním roce se ještě objeví ve filmovém drama Stehlík.

Zachary Quinto, který byl nominovaný za cenu Emmy, ztělesňuje postavu nesmrtelného zloducha, který děti unáší do Vánoční říše. Mezi jeho největší role patří ty ve Star Treku a American Horor Story. V letošním roce se již objevil ve filmu High Flying Bird. Fanoušci Star Treku se ale především těší na jeho návrat ve čtvrtém pokračování tohoto oblíbeného filmu.

Zaregistrovali jste tento nový seriál, který i král hororu Stephen King označil za brutálně strašidelný? Vydáte se s Vic do Vánoční říše?

 

Autor: Karel Mareš
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SFDB.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat