Sylvestr Stallone se musel kvůli filmu Rambo 2 naučit jednu dost zajímavou věc

V roce 1985 vzniklo pokračování úspěšného akčního snímku Rambo. Představitel hlavního hrdiny, Sylvestr Stallone opět zapracoval na své postavě, aby byla naprosto dokonalá. Tentokrát se však musel naučit něco, co nikdy dřív nepotřeboval. Přesto v tom byl tak dobrý, že by s klidem mohl konkurovat profesionálům.

Stallone byl hercem a scénáristou v jedné osobě

Akční film Rambo 2 je pokračování velmi úspěšného stejnojmenného filmu. Jenže tentokrát se hlavní hrdina musí vrátit na své staré válečné bojiště, aby pomohl ze zajetí americkým vojákům, kteří jsou v drsném zajateckém táboře. Film režíroval George P. Cosmatos a hlavní hrdina Sylvest Stallone nebyl pouze hlavní filmovou postavou, ale společně s Jamesem Cameronem pracoval také na přípravě scénáře.

Dostal astronomický honorář

Sylvest Stallone se ve filmu představí opět s naditými svaly. Na svou roli se pečlivě připravoval, jenže tentokrát mu nestačilo trávit mnoho hodin v posilovně. Musel se naučit také zacházet s lukem! V umění lukostřelby se mu dařilo – a dokázal střed terče zasáhnout zhruba na 40 metrů. Pro úspěch své postavy udělal maximum a měl pořádný důvod se snažit, protože za snímek Rambo 2 dostal zaplaceno neuvěřitelných 10 milionů amerických dolarů.

Čtěte také: Rambo: První krev. Co bylo celému štábu ukradeno a zkomplikovalo tak natáčení této kultovky?

Získal ocenění za nejhoršího herce

Přestože se na natáčení pečlivě připravoval, v roce 1985 si za tuto roli vysloužil zlatou malinu za nejhoršího herce. Paradoxně se však film stal komerčně nejúspěšnějším akčním snímkem osmdesátých let. Stallone nebyl rád za ocenění, jaké se mu za film dostalo, a sám nakonec prohlásil, že tohle patřilo k nejtěžším filmovým rolím, jak po fyzické, tak i po psychické stránce, na kterém kdy pracoval.

Film byl nominován na Oscara za zvuk, ale v cenu ji neproměnil. Rozpočet byl necelých 44 milionu amerických dolarů.

Zdroj: mentalfloss, CSFD | foto: Carolco Entertainment

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu