Swordfish: Operace Hacker: Thriller, ve kterém se sešly hned tři hollywoodské hvězdy

Počítačové systémy, akce, zločinci, špionáž, nebezpečné ženy a Los Angeles. Když to všechno smícháte s hvězdným obsazením, vyjde vám film s názvem Swordfish: Operace Hacker, který v roce 2001 natočil režisér Dominic Sena s Hughem Jackmanem, Johnem Travoltou a Halle Berry v hlavních rolích.

Riskantní plán, který se zkomplikoval

Vše začíná v jednom zchátralém přívěsu, kde žije Stanley Jobson, jeden z nejlepších hackerů na světě. To mu ale způsobilo řadu problémů se zákonem, a tak je nyní v podmínce. Kromě toho se potýká i s řadou osobních problémů, které souvisejí s rozvodem a hrozbou toho, že přijde o svou milovanou dceru Holly. Na právníky, které by si ale kvůli tomu najal, nemá peníze. Zdá se, že vhodnou příležitostí je návštěva tajemné Ginger Knowlesové. Ta Stanleymu nabídne spolupráci se svým šéfem Gabrielem Shearem, neboli deset milionů dolarů výměnou za jeho hackerský talent.

Jeho úkolem je proniknout do tajného vládního konta, na kterém jsou obrovské finanční prostředky určené na boj proti terorismu. Svým souhlasem se Stanley zaplete do složité hry lží a polopravd, kterou navíc zpovzdálí sleduje i agent FBI Roberts. Zajímavostí je, že vzhledem ke scénám, ve kterých byly zachyceny vybuchující budovy, byl snímek po teroristických útocích 11. září 2001 stažen z kin.

John Travolta jako nejhorší herec    

I když na první pohled vše vypadá v pořádku, v průběhu sledování filmu si mnoho diváků uvědomí, že snímek vlastně nemá jasný směr. Není to špionážní příběh, thriller, ani akční film. Přesněji řečeno je to od všeho trochu a navíc se ve filmu často střídají napínavé a efektivní scény se scénami nudnými až kýčovitými.

I když trojice slavných jmen slibuje mnohé, není to ono. Hugh Jackman ze sebe sice na jednu stranu vydává maximum, ale na roli hackera se příliš nehodí. Ještě horší je v tomto ohledu John Travolta, nejen co se do vzhledu týče. Nominace na cenu Razzie v kategorii nejhorší herec je toho jen důkazem. Jediná Harry Berry ve své roli skvěle míchá své charisma i sex-appeal.

Zdroj: theguardian.com, imdb.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu