Striptýz: Za jakou částku byla Demi Moore ochotná odložit vše a proč část filmu musela odehrát v paruce?

Striptýz jedním z nemnoha filmů, který se snažil o skloubení erotiky a komedie. Hlavní roli Erin Grantové, bývalé sekretářky FBI, která se po ztrátě péče o malou dceru vrhne na striptýz, aby si vydělala peníze na její znovuzískání, ztvárnila Demi Mooreová. Burt Reynolds, který se v polovině 90. let pokoušel o návrat ke kariéře, ztvárnil kongresmana a podezřelého vraha Davida Dilbecka, který se do Erin zamiluje.

Rekordní suma za ochotu se svléknout

Režisérem i scénáristou snímku je Andrew Bergman, ten chtěl, aby hlavní roli hrála skutečná hollywoodská hvězda, žádná herečka „druhé kategorie“. Problém byl ale v tom, že většina hvězd, které oslovil, nebyla ochotná se svléknout. Demi Mooreová ano, řekla si ale za to rekordní částku 12,5 milionu dolarů. V té době to byla nejvyšší částka, jakou kdy nějaká herečka v Hollywoodu dostala. Rekord překonala v roce 2000 Meg Ryanová, když za práci na filmu Životní zkouška dostala 15 milionů dolarů.

Demi Mooreová se na roli intenzivně připravovala

Kromě čtení románové předlohy Carla Hiaasena chodila údajně Mooreová do striptýzových klubů v New Yorku, na Floridě a v Los Angeles, aby odkoukla pohyby a chování striptérek.  Kromě toho měla také speciální každodenní trénink, jehož výsledkem byla její bezchybná postava. Trénink se skládal z dlouhého běhu po pláži před svítáním, tříhodinového tanečního tréninku a dvou a půl hodiny jógy.

Angelu hrála skutečná dcera Mooreové a Willise

Rumer Willisová, které bylo v době uvedení filmu Striptýz sedm let, toužila zúčastnit se konkurzu na roli Erininy dcery Angely. V konkurzu všechny okouzlila a po „dlouhé diskusi“ mezi jejími rodiči jí bylo umožněno, aby si ve filmu skutečně zahrála. Na otázku, zda nelituje toho, že dovolila své dceři vidět ji tančit nahou, Mooreová v jednom rozhovoru odpověděla, že jejich rodina se za tělo nestydí, naopak ho podporují jako něco krásného a přirozeného, a že její děti se s ní například koupají.

Dilbecka měl hrát Gene Hackman

Původní volbou pro roli kongresmana Dilbecka byl Gene Hackman, ale roli odmítl. V roce 1996 se totiž objevil hned ve třech filmech, Cela smrti, Ptačí klec a Smrtící léčba, a neměl na točení dalšího filmu čas. Burt Reynolds, který se pokoušel o návrat na velké filmové plátno, odletěl na konkurz do Miami. Producent Mike Lobell ani Bergman zpočátku „nebyli nadšeni“ z toho, že by kultovnímu herci svěřili roli kontroverzního kongresmana, nakonec je ale přesvědčil.

Premiéra filmu byla o měsíc odložena, znovu se natáčel závěr

Důvodem přetočení závěru filmu byla reakce testovacího publika. Testovací publikum bylo totiž naštvané kvůli tomu, že se postava Burta Reynoldse změnila v násilníka. Konec byl nakonec pozměněn, aby byl „vtipnější“. Z tohoto důvodu ale musela Demi Mooreová přetáčené scény točit v paruce, neboť si v té době již nechala oholit hlavu kvůli natáčení filmu G.I. Jane.

Zlaté maliny pro nejhorší snímek roku

Film byl nominován na mnoho Zlatých malin, což je ocenění pro nejhorší filmové počiny roku. Nakonec jich získal celkem šest, za nejhorší film, nejhorší herečku, nejhorší herecký pár, nejhorší režii, nejhorší scénář a nejhorší píseň. Burt Reynolds byl nominován na nejhoršího herce ve vedlejší roli, ale „prohrál“ s Marlonem Brandem ve filmu Ostrov Dr. Moreaua.

Zdroj: imdb.com, cnn.com, thecinemaholic.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu