Strážmistr Topinka: Lidový policista pro nenáročný večer

Když se před několika lety objevil na televizních obrazovkách seriál Doktor Martin s Miroslavem Donutilem v hlavní roli, mnoho diváků si kromě svérázného lékaře oblíbilo i některé další postavy. Jednou z nich byl i poněkud nemotorný strážmistr Tomáš Topinka. Před třemi lety tak spatřil světlo světa samostatný třináctidílný seriál, jehož hlavní postavou je právě tento roztomile neohrabaný policista.

V hlavní roli policista, ale krimi to není

Pokud je vám postava strážmistra Topinky známá, je vám jasné, že se nejedná o žádný napínavý krimiseriál typu Rapl či Případy prvního oddělení. Strážmistr totiž řeší spíše přestupky než trestné činy jako takové. Do všech jde ale s takovým zápalem a odhodláním, jako by se jednalo o velkou kauzu. Mimochodem všechny epizody v názvu vždy obsahují slovo zločin a poté místo, se kterým je spjato. Strážmistr Topinka tak vyšetřuje zločin na poště, v lese, v knihovně, v kostele či na svatbě.

Násilí, zběsilé honičky ani krev v seriálu nenajdete. To je i důvodem, proč seriál někteří kritizují a jiní naopak oceňují. Problémů a tragických událostí vidíme každý den v televizi či na internetu mnoho. Strážmistr Topinka vám tak naopak pomůže na tyto věci zapomenout a odpočinout si u nenáročného, dalo by se říci, až idylického seriálu.

Skvělý Robert Mikluš

Nutno podotknout, že ať již vám tento jednoduchý a nenáročný seriál sedí nebo nikoli, musíte ocenit herecké umění Roberta Mikluše. Jeho strážmistr Topinka je totiž tak lidový, prostý a domácký, že mu věříte. Ostatně někteří diváci v něm spatřují podobné rysy jako u některých postav ze známé komedie Byl jednou jeden polda. Kromě něj v seriálu uvidíte také další oblíbené herce, jako je Jiří Bartoška v roli Topinkova policejního šéfa, Veronika Freimanová jako Tomášova maminka a samozřejmě nemůže chybět ani Miroslav Donutil neboli doktor Martin Elinger.

Zdroj: csfd.cz, ceskatelevize.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu