Strážci galaxie zasáhnou i potřetí, ale až za tři roky! Možná přijde i Thor!

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SFDB.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Strážci vesmíru (zdroj foto: https://www.slashfilm.com)

Okolo třetího dílu o téhle sympatické vesmírné sebrance se objevila spousta problémů. Nejdřív byl režisér dvou předchozích dílů propuštěn, teď mu Disney znovu svěřil svou důvěru. Jak dopadne zakončení vesmírné trilogie?


Jak to začalo

První a druhý díl Strážců Galaxie se u diváků setkal s obrovským úspěchem. Není proto divu, že režisér a scénárista těchto filmů, James Gunn, začal pracovat na pokračování, které mělo trilogii uzavřít. Původní očekávané datum premiéry bylo nahlášeno již na příští rok. Dokonce se o novém filmu říkalo, že má být jakýmsi začátkem nového marvelovského vesmíru.

Kartami zamíchal loňský srpen, kdy byly na sociálních sítích objeveny kontroverzní příspěvky Jamese Gunna. Přesto, že šlo o několik let staré příspěvky, Disney neváhal a Jamese Gunna vyhodil. Nastalá situace pobouřila mnoho fanoušků po celém světe. To, jaký scénář se použije, bylo ve hvězdách, nehledě na to, že se netušilo, kdo bude novým režisérem filmu. Úspěšný James Gunn nezahálel a přešel ke konkurenční společnosti DC, kde se ujme režie nového Sebevražedného oddílu.

Jak to dopadlo

Nedlouho na to proběhla světem informace, že duch Strážců Galaxie zůstane zachovám a použije se scénář, který James Gunn před svým vynuceným odchodem napsal. V březnu se pak fanoušci zaradovali ještě víc – po uklidnění situace Disney znovu Jamese Gunna najal, aby své dílo dokončil i po režisérské stránce. Radost vyjádřili i samotní herci. Například Chriss Pratt (Star – Lord) řekl, že i filmy jsou spojeny s možností dávat druhé šance. Tak proč je nedat v reálu?

Otázkou ale zůstává, kdy se film bude natáčet. Nejen, že Marvel před tento film posunul jiné snímky, ale i James Gunn má podepsanou smlouvu na film Sebevražedný oddíl. Natáčení tedy začne až v únoru 2021 a na obrazovkách ho můžeme čekat až za tři, možná za čtyři roky.

Co víme o filmu?

Jedno je jisté – děj filmu se bude odehrávat po Avangers Endgame. To vede k zásadní otázce. Bude s nimi i Thor? Těžko říct, protože tvůrci si trochu protiřečí:

  • James Gunn uvedl, že sérii má již dlouho naplánovanou
  • Režiséři čtvrtých Avangerů řekli, že svůj scénář nepřizpůsobili scénáři Strážců.
  • Bratr Jamese Gunna ale řekl, že se s dokončením scénáře k třetímu dílu čekalo právě na Endgame.

Každopádně my doufáme, že uvidíme jak klasickou sestavu, tak i Thora. Další novinkou je, že se ve filmu (téměř jistě) objeví Adam Warlock, kterého si můžete pamatovat z po-titulkové scény v druhém díle. Další otázkou je, zda a jak do filmového děje zasáhne Gamora nebo to, jak po ní budou ostatní pátrat.

Pozitivní zprávou je, že stávající styl soundtracku zůstane stejný. James Gunn uvedl, že má připravených alespoň 150 písniček, které může použít. Není divu, že se nějakou chvíli koketovalo s názvem Strážci Galaxie mp3.

Máte radost, že se vrátil režisér předchozích dílů? Byli byste raději, kdyby film režíroval někdo jiný, ale jeho premiéra by byla dříve?

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SFDB.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat