Šťastný nový rok: Československá komedie z krásného prostředí Vysokých Tater

Romantická zimní komedie Šťastný nový rok se odehrává v zasněžených Vysokých Tatrách. Zde se ve vánočním čase setkává parta kamarádek, jejich blízkých, ale i úplně cizích lidí. Každý z nich má nějaký svůj příběh, během dovolené se jim nevyhýbají trapasy ani milostné aféry.

Znovu spolu

Hrdinkami příběhu jsou čtyři kamarádky, které ztvárnily herečky Táňa Pauhofová, Antónia Lišková, Gabriela Marcinková a Zuzana Norisová. Skupinku kamarádek společně nehrály poprvé. Ve stejném složení si zahrály i v seriálu Milenky, který se vysílal od roku 2018.

Předabovaní herci

Ve slovenské verzi filmu mluví herečky Táňa Pauhofová a Zuzana Norisová svým mateřským jazykem tedy slovenštinou, do české verze pak samy sebe musely předabovat do češtiny. I ostatní herci pak museli být do české verze předabováni, herce Tomáše Maštalíra nadaboval Ondřej Kavan a herečku Antóniu Liškovou zase Vlastina Svátková.

Pocta československému filmu

Komediální romantický snímek se natáčel v krásném zasněženém prostředí Vysokých Tater. Konkrétně se natáčelo i v hotelu Grand Hotel Kempinski u Štrbského plesa.

Producentka snímku Adriana Kronerová k filmu řekla, že má být poctou starým československým snímkům, který bavily a dodnes baví celé generace diváků. Zároveň upozornila, že divákům chtěli tvůrci nabídnout moderní verzi těchto nesmrtelných filmových děl.

Odkazy ve filmu

Táňa Pauhofová hraje postavu Hany. V jedné scéně pak Hana vtipkuje, že je Adina Mandlová. Ve filmu Lída Baarová, kde Táňa Pauhofová hrála hlavní roli, byla její přítelkyní právě Adina Mandlová.

V jiné scéně si zase Hana dělá legraci, že je Maša Haĺamová a má chatu na Štrbském plese. Maša byla ve skutečnosti slovenská spisovatelka a opravdu na Štrbském plese žila. Má tam dokonce i památník.

Režisérem československého snímku Šťastný nový rok z roku 2019 je Jakub Kroner.

Zdroje: CSFD, Bontonfilm

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu