Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů je vrcholem celé ságy. Někteří herci však ani nečetli scénář

Velké spory kancléře Palpatina a Rady Jediů prohlubují zuřivost Klonů války. Nejen mladý Jedi Anakin se musí najednou rozhodnout, na kterou stranu barikády se postaví. Temná strana ho dokáže poměrně jednoduše ovlivnit, a tak se stane jeden ze služebníků zla. Sithové se rozhodnou zlikvidovat všechny Jedie, a tak zůstanou přeživší jen Yoda a Obi-Wan. Postaví se proti Temné straně a v souboji proti Anakinovi rozhodnou o celkové budoucnosti galaxie.

Někteří herci ani nečetli scénář

Třetí epizoda byla už v začátcích předurčená k obrovskému úspěchu, proto v ní toužil hrát snad každý herec. Liam Neeson prahnul po roli ve Star Wars tak moc, že jeho přihláška přišla ještě dříve, než vůbec vyšel na svět scénář. Bylo mu zkrátka jedno, jak film bude vypadat, přesto se chtěl stát součástí.

Souboj s meči je nejznámější scéna

I diváci, kteří neholdují Star Wars filmům, perfektně znají scénu se soubojem světelných mečů. Zvuk, který je spojený s tahem meče, je přidán do filmu až později jako zvukový efekt. Pro autentičnost se však herec Ewan McGregor neudržel a předstíral při souboji tento zvuk. Sám vysvětluje, že se nechal scénou unést, a tak pro něj bylo složité zvuk nevydávat.

Premiéra filmu bez hlavní postavy

Herečka Natalie Portman, která si ve filmu zahrála královnu Amidalu, se nedostavila včas na večírek. Ten byl oslavou premiéry filmu a odehrál se v centru všeho dění, v New Yorku. V tu dobu pro ni byl o dost důležitější čas na studium, jelikož se v musela učit na maturitní zkoušku.

Výběr herců nebyl snadný

Filmový štáb se rozhodl pro Ewana McGregora z celkem padesáti herců. Všichni museli být přirovnáni k obrázku mladého sira Aleca Guinnesse. Celý snímek se řadí k těm vůbec nejpovedenějším celé ságy, přesvědčí vás o tom několik pozitivních recenzí milovníků Star Wars i ostatních kritiků.

Zdroje: csfd.cz, imdb.com

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu