Stanice ČT3 jako společník pro seniory v době krize. Jak ji naladit a co se bude všechno vysílat?

Již včera, v pondělí 23. března spustila Česká televize poprvé novou stanici ČT3, která má fungovat pouze dočasně. Určená je totiž zejména seniorům, kteří teď v době koronavirové krize nemají vůbec vycházet ze svých domovů. Program stanice bude tedy upraven starším lidem přímo na míru. Už se vám ji podařilo naladit? Poradíme vám, jak na to a také se podíváme, na co všechno se můžete těšit.

Jak ČT3 naladit?

Vysílání odstartovalo 23. března v pondělí a pravidelně každý den bude stanice vysílat do doby, než se stav v zemi neuklidní. Vysílat se bude každý den, ovšem ne po celý den. Začínat se bude vždy od 9:00 a konec vysílání bude v 17:25 hodin. Kanál se objeví v klasickém pozemním vysílání, tedy přes anténu ale bude i v nabídce satelitních, mobilních a internetových operátorů. Pokud máte programy od O2 nebo Skylinku, stanici naladíte bez problémů.

V pozemním vysílání bude stanice zařazena v DVB-T2 Multiplexu 11 – to znamená, že ji najdete na stejné síti jako i jiné programy od České televize. Síť pokrývá celou republiku, pokud ovšem máte problém s laděním nové stanice, můžete se obrátit na Divácké centrum České televize. Na čísle 261 136 113 se denně od 7:30 do 20:00 hodin dozvíte všechny potřebné informace, které vás budou zajímat, pomohou vám i se samotným laděním.

Co se na ČT3 bude vysílat?

Jelikož jde o kanál určený především pro starší obyvatele, budou se vysílat zejména starší a nostalgické pořady z let minulých, do vysílání budou zařazeny také některé seriály. Vždy v 9:00, 15:00 a 17:00 se bude vysílat pořad s praktickými radami pro sledující a vždy v poledne poběží zprávy, které současně vysílá i ČT24 a ČT1.

Ve zbytku dne se můžete těšit na pořady jako Televarieté, Abeceda hvězd, seriály Nemocnice na kraji města, Byli jednou dva písaři nebo Dynastie Nováků.

Pořady se budou zařazovat postupně, a každý den je tak připraveno něco zajímavého.

Autor: Martin Liška
ZAVŘÍT