Spider Man, Ron nebo Samantha… slavní představitelé filmových hrdinů slaví tento týden své narozeniny. Kolikáté už?

S novým týdnem přinášíme přehled tří celebrit z filmového světa, které oslaví tento týden své narozeniny. Tentokrát se své oslavy dočká představitel Spidermana Andrew Garfield, kamarád Harryho Pottera Ron, kterého si zahrál Rupert Grint a také Samantha ze Sexu ve městě, herečka Kim Cattrall.

Andrew Garfield

Nenápadný klučina s krásným širokým úsměvem. Tak to je Andrew Russell Garfield. Jde o herce s dvojím občanstvím, s britským i americkým. Andrew se narodil 20. 8. 1983 v Los Angeles s Kalifornii. V Kalifornii se, ale dlouho neohřál a velmi brzo se jako malý přestěhoval do anglického Surrey. Sám se považuje spíše za divadelního herce než za filmového, přesto nám ukázal, že mu to před kamerou jde víc než dobře. V roce 2010 získal hlavní roli v reebotu série o Spidermanovi. Ve filmu s názvem Amazing Spider Man si zahrál dvakrát, v roce 2014 mělo premiéru jeho pokračování. Zahrál si také ve válečném dramatu Mela Gibsona, natočeném podle skutečné události Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny.

Anketa: Kterou postavu ze Sexu ve městě máte nejraději?
Celkem hlasů: 317

Rupert Grint

Rupert se narodil 24. 8. 1988 v Stevenage v Hertfordshire v Anglii. Známý je po celém světě hlavně díky své roli Rona Weasleyho ve filmových příbězích o kouzelníkovi z Bradavic Harrym Potterovi. A i když se právě v prvním dílu Harryho Pottera postavil před kameru, bylo všem jasné, že jde o přirozený talent a pro herectví je jako stvořený. Kromě toho je Rupert i zdatný kreslíř. A během natáčení kouzelnických filmů dokonce nakreslil podobiznu herce Alana Rickmana, který ztvárnil postavu profesora Snapea. Jeho vůbec první filmová role, která nebyla v sérii o Harrym Potterovi, byla v komedii Prďoši.

Kim Cattrall

Herečka se narodila 21. 8. 1956 ve Widnes v Anglii. Ještě jako miminko ale emigrovala se svou rodinou do Kanady. Zezačátku si zahrála jen menší role v seriálech jako Columbo nebo Starsky and Hutch. Jejím prvním filmem byl snímek Rosebud. Od roku 1998, ale její popularita šla strmě nahoru. Dostala jednu z hlavních rolí v seriálu Sex ve městě, kde hrála Samanthu Jones. Role chytré, ale sexem posedlé kamarádky jí šla skvěle, i když ve skutečnosti je podle svých slov úplně jiná. Aby se do role mohla vžít, nosila v každé scéně vysoké podpatky, i tehdy, když jí nohy vůbec nebyly zabírány. Seriál měl obrovský úspěch po celém světě, dočkal se také dvou celovečerních filmů. Za roli Samanthy si Kim zasloužila dokonce i ocenění Zlatý Glóbus. Tak dobře Samanthu hrála.

Všem oslavencům samozřejmě moc gratulujeme. Hrajte dál tak skvěle, jako do teď.

Autor: Vlastimil Vachta

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT