Souboj Titánů. Jaké zajímavosti provázely natáčení legendárního filmu?

Snímek Souboj Titánů z roku 1981 si můžete pustit již tuto středu. Film režíroval Desmond Davis, a dnes patří již k legendám fantasy žánru. Ani bohům se nevyhýbaly intriky a souboje, pojďte se s námi podívat na zajímavosti, které natáčení filmu provázely.

Divoký život bohů

Film popisuje nelehké vztahy mezi bohy, a dnes patří k naprostým klasikám. Hlavním hrdinou je Perseus, syn boha Dia, a pozemské ženy. Perseus je vtažen do intrik Diovy manželky Héry, která pochopitelně žárlí. Jenže Perseus o jejích intrikách nemá ani ponětí. Miluje krásnou Andromedu, jenže ani jeho cesta za štěstím nebude vůbec jednoduchá. Překonat musí několik překážek v podobě mýtických nestvůr i božských vládců Olympu. A že se pořádně zapotí.

Zamilované hvězdy

Na place během natáčení velmi často mezi herci vzplane vášeň. I v tomto případě se dva hlavní hrdinové do sebe během natáčení zamilovali. Herci Harry Hamlin a Ursula Andress spolu začali chodit již v průběhu příprav filmu. Po jeho dokončení v roce 1980 se jim dokonce narodil syn Dimitrij. Láska jim však dlouho nevydržela, a pár se už v roce 1982 rozešel.

Tito dva však nebyli jediným zamilovaným párem na place. Herečka Maggie Smithová, která si zahrála ve filmu postavu Tethis, byla v té době provdaná za scénáristu filmu Beverleye Crosse.

Upravená legenda

Film je natočen podle dávných legend, podle jedné však ve filmu chybí zmínka o tom, že když se Perseus vracel z ostrova Gorgon, kde zabil Medúzu, aby zachránil Andromedu před Krakenem, procházel územím titána Atlase vzpírajícího nebeskou klenbu. Atlas však podle legendy Persea odmítl pohostit a nevěřil mu, že skutečně Medúzu skolil. Perseus mu tak jako důkaz musel předložit hlavu Medúzy.

Nezapomeňte se dívat.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu