Slunečná: Seriálový hit, který porazil i Ordinaci, zaujal dějem i výběrem herců

Jen co se na obrazovkách objevil první díl seriálu televize Prima – Slunečná, bylo jasné, že se v televizi objevil nový hit. Nikdo asi nečekal, že se podaří sesadit z trůnu sledovanosti nekonečnou a diváky milovanou Ordinaci v růžové zahradě, ale stalo se.

Slunečná si diváky k sobě přitáhla neotřelým a zajímavým dějem v krásném prostředí, a k obrazovkám to táhne diváky všech věkových kategorií i díky hercům. Co na tom, že drtivá většina se už předtím objevila v Ordinaci. Eva Burešová a Marek Lambora jsou nováčci, kteří umí zaujmout.

Týna a Janek

Týna Popelková v podání Evy Burešové a Janek Linhart v podání Marka Lambory – tahle dvojice diváky prostě dostala. V seriálu to jako pár nemají jednoduché, jsou odlišní a přitom se k sobě přitahují. Sázka na tyto dva nepříliš neokoukané herce zaručila seriálu úspěch. Samotní představitelé to ale na začátku neměli snadné, museli čelit tlakům a komentářům na sociálních sítích, a že jich opravdu nebylo málo.

Své si prožila i Denisa Nesvačilová coby Karolína. Té na sociálních sítích lidé dokonce vyhrožovali smrtí. A důvod? Její postava vstoupila do seriálu a začala se motat kolem oblíbeného Janka, diváci tak dostali strach, že může být ohrožen jeho vztah s Týnou.

Výměna hereček

Seriálem otřásla i výměna hereček. Veronika Arichteva, která hrála postavu Denisy, otěhotněla a ze seriálu chtěla odejít co nejdříve kvůli natáčení v době koronavirové. Měla strach o sebe i o dítě – a do seriálu tak poněkud narychlo musela naskočit Eva Josefíková.

Útok včely

Natáčení není vždy procházka růžovým sadem – a své o tom ví i herec Ondřej Pavelka. Toho bodla do jazyku včela a on následně dostal alergickou reakci, takže musel být okamžitě odvezen do nemocnice. Naštěstí se tam dostal včas a na druhý den už zase mohl pokračovat v natáčení.

Co se pije při natáčení

V seriálu se objevuje hojně jídlo i pití, pivo je však nealko – a ani ten sýr není skutečným sýrem. Sýry, které vyrábějí postavy seriálu, jsou vytvořené z polystyrenu a pomazané olejem. Místo červeného vína se pije rybízový džus, místo vodky a slivovice voda a bílé víno pak nahrazuje džus jablečný.

Rodinný podnik

Herečka a moderátorka Eva Decastelo se v seriálu objevuje se svými skutečnými dětmi Michaelem a Zuzanou. A na seriálu jednu dobu pracoval také její manžel René, a to jako scénárista. Claudia Zounarová, která hraje seriálovou dceru Jany Strykové a Karla Zimy, je zase dcerou producentky seriálu Simony Brdičkové.

Kdo měl hrát Janka?

Dnes už bychom si seriálového Janka bez Marka Lambory představit asi nedokázali, ale role byla původně nabídnuta jinému herci. Nabídku dostal Štěpán Benoni, který ji ale odmítnul. Zájem naopak měl David Gránský, tvůrci ale oslovili Marka Lamboru, protože se objevoval v jiném primáckém seriálu, konkrétně v Ohnivém kuřeti.

Písnička, která se objevuje jako znělka seriálu není původní, ale jde o cover. Původní verzi nazpíval zpěvák Michal Hrůza a jmenuje se Píseň kovbojská.

Zdroj CSFD, Prima

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT