Slečna slušňák: Důkaz, že ani dvě skvělé herečky nemusí vždy znamenat úspěšný film

Sandra Bullock patří již řadu let k oblíbeným a vyhledávaným herečkám. Kromě úspěšných snímků typu Nebezpečná rychlost, Slečna drsňák, Zatímco jsi spal či Zrození šampiona, má ale za sebou i několik filmů, které se u diváků ani odborné kritiky velkého uznání nedočkaly. Jedním z nich je i krimikomedie s názvem Slečna slušňák z roku 2013.

Marná snaha hlavní herecké dvojice

V tomto snímku se v hlavní roli kromě Sandry Bullock objevila i známá komička Melissa McCarthy. Bohužel ani ona nedokázala tuctový snímek pozvednout na vtipnou komedii, u které byste se mohli upřímně zasmát. Scénář filmu pochází z pera autorky několika televizních seriálů Katie Dippoldové. Ta snímek postavila na na první pohled nesourodé dvojici policistek.

Sandra Bullock představuje ambiciózní, inteligentní a velmi schopnou, ale zároveň někdy až příliš sebevědomou agentku FBI Sarah Ashburn. Melissa McCarthy je naopak lidovou, mírně obézní řadovou policistkou z Bostonu. Prostě dvě na první pohled zcela rozdílné ženy, po stránce mentální, fyzické i pracovní.

Typická americká šablona

Jejich životní cesty se nečekaně protnou, když je Sarah převelena z New Yorku do Bostonu, aby místní policii pomohla objasnit sérii brutálních vražd, ke kterým ve městě došlo. Od té chvíle pak sledujeme jejich nelehkou spolupráci. Je samozřejmě nasnadě, že podle typické americké šablony se z nich přes obrovské počáteční rozdíly a nevraživost nakonec stanou nejlepší přítelkyně.

Dvojí název filmu

Bohužel ani snaha dvou skvělých hereček ale nestačila k tomu, aby se ze snímku stalo něco víc než směs klasických klišé a předem předvídaných „zvratů“, kterých jsou komedie podobného typy plné. Naopak některé scénky a stupidní humor často v našem prostředí a českém překladu vyznívají až trapně. Kromě názvu Slečna slušňák je název filmu do češtiny někdy překládán také jako Drsňačky.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu