Slavný seriál Bratrstvo neohrožených bude mít svého nástupce. Apple chystá pokračování.

Společnost Apple s největší pravděpodobností má v plánu navázat na úspěšný seriál z roku 2001 Bratrstvo neohrožených, pod kterým jsou jako producenti podepsáni Tom Hanks a Steven Spielberg. Už teď je ovšem jasné, že to rozhodně nebude lehký úkol.

Úspěch, který se bude těžko dorovnávat

Válečná minisérie Bratrstvo neohrožených, natočená na motivy stejnojmenné knihy spisovatele Stephena E. Ambrose, vychází ze skutečných událostí druhé světové války a mapuje příběhy legendární Roty E., 2. praporu, 506. parašutistického pluku, 101. výsadkové divize americké armády. Její členové vstoupili do dějin a pro napsání knihy podle, které seriál vznikl, bylo využito autentických zpovědí válečných veteránů. Kniha i seriál si získaly srdce všech válečných nadšenců i obyčejných lidí po celém světě.

Seriál získal mnohá ocenění a dodnes platí za ten nejlepší a nejvýdělečnější válečný seriál. Na jeho úspěch se snažil navázat seriál Pacifik. Takový úspěch už to nebyl i tak šlo o kvalitní práci. Nyní se osvědčené producentské duo Tom Hanks a Steven Spielberg vrací.

Opět kniha jako zdroj

Společnost Apple se pokusí navázat na obrovský úspěch Bratrstva neohrožených a přijde s novinkou, která má mapovat osudy letců amerických bombardérů. Server Deadline přišel s informací, že se má jednat o minisérii, která bude mít dohromady asi osm hodin. Stát má až neskutečných 200 milionů dolarů. Jako zdroj informací má být i v tomto případě využito knihy Vládcové nebes spisovatele Donalda L. Millera.

Na co se můžeme těšit

Hlavními postavami v připravovaném seriálu by měli být členové Osmé letecké armády, kterým se přezdívalo Mocná osmá. Příslušníci této jednotky za druhé světové války mohli bombardovat cíle přímo uprostřed nepřátelského Německa. Vzhledem k tomu, že Bratrstvo neohrožených mapovalo osudy parašutistů na Evropském bojišti, kteří se do bojů přihlásili dobrovolně, Pacifik zase sledoval osudy mariňáků v bojích s Japonskem, je téměř logické, že se tvůrci chtějí zaměřit na vojáky, kteří bojovali ze vzduchu.

Jsme velmi zvědaví, jak celý projekt dopadne. Nebude lehké vyrovnat se oběma zmíněným seriálům, které dohromady posbíraly 14 televizních cen Emmy.

 

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu