Skutečné jméno nebo prázdná sklíčka brýlí – co nevíte o Leonardovi z Teorie velkého třesku?

Když se řekne seriál Teorie velkého třesku, většina lidí si vybaví tak trochu bláznivého Sheldona Coopera, který je velmi geniální. Ovšem v běžných situacích je právě tento Sheldon tak trochu ztracen, což může předpovídat nemilé či trapné situace. Jak je na tom Sheldonův kamarád, spolupracovník, a spolubydlící Leonard? Menší teoretický fyzik s alergií na laktózu a astmatem přirostl k srdci mnoha fanouškům seriálu. Jak je na tom právě Leonard? Co o něm možná nevíte? Jak dostala jeho postava své jméno? Co nevíte o jeho brýlích? Jaké další zajímavosti o něm víte a jaké naopak ne?

Jediný, kdo má brýle

Čekáte, že vědci budou prototypem menších klučíků, kteří nosí brýle, mají bledou pleť a ne vždycky moderní oblečení? Leonard a jeho kamarádi se zabývali dlouhou dobu jen a pouze vědou, nic jiné je nezajímalo. Leonard jako jediný z nich nosí brýle. Ovšem jeho představitel nemá potíže se zrakem. Leonard tedy nosil jen obroučky a to bez skel. Proč to? Údajně sklo dělalo problémy kameře, kdy házelo takzvaná prasátka a tak muselo jít sklo pryč.

IQ?

Sheldon se neustále ohání tím, že není blázen, je geniální a má vysoké IQ. To se ostatně v seriálu několikrát zmiňuje. Jak je na tom Leonard? O tom se nikdy nezmínili. Pilotní díl však možná maličko napověděl. Součet IQ obou vědců je 360. Když odečteme od tohoto čísla IQ Sheldona, což je 187, zůstává na Leonarda 173, což je úctyhodné a pořád je to génius.

Leonard a Penny

Jejich vztah byl nastíněný už v pilotním díle, kdy se na ní Leonard koukal a řekl, že jejich děti budou chytré a nádherné. Sheldon vtipně dodal, že budou hlavně imaginární, což se ve skutečnosti nesplnilo. Ovšem Leonard a Penny se seznámili zcela přirozeně. Jako jediný ze tří párů.

Nepřehlédněte: Jim Parsons aneb jak žije seriálový Sheldon Cooper dnes?

Skutečné osobnosti

Spolu se Sheldonem Cooperem dostali jméno podle skutečných osobností. Ne však podle vědců či jiných geniálních jedinců. Inspiraci v křestních jménech byl producent televizní zábavy Sheldon Leonard.

Autor: Zuzana Žáková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu