Skončila druhá série seriálu Lajna. Co nabídlo pokračování oblíbeného seriálu z dílny Televize Seznam?

Související

V první řadě seriálu si Jiří Langmajer jako Luboš Hrouzek získal hráče i fanoušky z Havířova. Ve druhá sérii se ale vrací zpátky do Prahy a rovnou do Slavie. V minulosti z klubu musel za podivných okolností odejít a nyní se tým pokouší zachránit v druhé nejvyšší soutěži. Seriál Lajna se stal internetovým hitem a diváky pořád baví a nás taky. Co na to říkáte vy?

Kustod Fanda

V druhé sérii můžeme opět vidět staré dobré tváře v čele právě s Jiřím Langmajerem a jeho přítelkyní, kterou hraje Hana Vagnerová. Co se týče nových tváří, vyzdvihnout musíme především výkon Michala Suchánka coby kustoda a zarytého Slavisty Fandy. Fanda je ještě větší srdcař než samotný trenér Hrouzek, a to už opravdu co říct. Hokej je pro něj vším, a jelikož jde o komediální seriál, byl Michal Suchánek skutečně hodně dobrou volbou. Dvacetiminutový seriál, který vysílá internetová televize Seznam, nás zkrátka pořád baví.

Scénář, který má co nabídnout

I druhá řada seriálu má stejné zpracování jako ta první a stojí za ní i stejný tým. V jeho čele je scénárista Petr Kolečko, režisér Vladimír Skórka, kameraman Jan Šťastný a hudební doprovod je pod taktovkou Jiřího Buriana. V seriálu se ale změnilo prostředí a přidaly se i nové postavy, navíc Kolečkův scénář má jako vždy hodně co nabídnout. Nápad vrátit trenéra Hrouzka za podivných okolností zpět do Slavie se jeví jako velmi dobrý a fanoušci jsou spokojení. Vytvořen tak byl zcela nový silný příběh, který láká. Zatímco kdybychom se měli znovu dívat na ty stejné hrdiny v Havířově, mohli bychom být už značně znudění. To se ale naštěstí nestalo.

Seriál s nadhledem

Je jasné, že Lajnu je potřeba brát s jistým nadhledem. I když se do příběhu vloudí vážnější téma, jako je například nemoc, hned se ze situace elegantně vybruslí nějakým tím vtípkem. A jelikož u nás je takových seriálu velmi pomálu, jsme rádi. Vlastně u nás něco podobného snad ještě ani nevzniklo, když nepočítáme fotbalový seriálový hit Vyšehrad. Seriál je naprostým důkazem toho, že Češi umějí dělat humor, a to kvalitní. Hlášky, které vás nutí za břicho se popadat, umíme skvěle a je dobře, že se na odlehčená témata ve filmovém průmyslu nezapomíná.

Sledujete seriál Lajna?

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu