Sex ve městě: Která herečka dala před hlavní rolí přednost roli vedlejší a jak seriál ovlivnil stravovací návyky veřejnosti?

Kdo by neznal komediálně-romantický seriál o čtyřech kamarádkách z New Yorku, který se na přelomu tisíciletí stal skutečným fenoménem a posbíral řádu prestižních ocenění včetně Zlatých glóbů či cen Emmy. V roce 2008 Carrie, Samatha, Charlotte a Miranda poprvé ožily také ve stejnojmenném filmu.

Seriál i film vychází z knihy Candace Bushnellové 

Kniha Sex ve městě, která se stala inspirací pro seriál i film, byla sestavena ze sloupků Candance Bushnellové pro časopis New York Observer, které vycházely v letech 1994 až 1996. Bushnellová v nich humorně psala o svém vlastním milostném životě v New Yorku a zároveň dělala rozhovory s dalšími lidmi o jejich milostném životě a zážitcích. Ve sloupcích o sobě mluvila jako o svém alter egu Carrie. Mnoho postav tak bylo inspirováno skutečnými osobami, nejen čtyři hlavní ženské hrdinky, ale i Pan Božský. Jeho předobrazem byl vydavatel Ron Galotti, s nímž Bushnellová nějakou dobu chodila.

Sarah Jessica Parkerová s přijetím své nejslavnější role váhala

Když Parkerová poprvé dostala scénář seriálu, údajně váhala, neboť se v Carrie, ani v žádné z jejích kamarádek, neviděla. Zároveň se obávala, že zavázání se seriálu na několik let, by mohlo ohrozit její  filmovou a divadelní kariéru. Poté, co byl ale Darren Star, jeden z tvůrců seriálu a zároveň výkonný producent, otevřený jejím názorům na postavu Carrie, a dokonce jí nabídl možnost seriál produkovat, se nechala přemluvit.

Kim Cattrallová původně roli Samanthy odmítla

Herečka o roli pochybovala jednak z důvodu, že byla o deset let starší, než postava, kterou měla hrát, a jednak proto, že už v minulosti hrála podobné sexuchtivé postavy a nebyla s nimi spokojená. Roli přijala až poté, když se dozvěděla, že se seriálu upsala právě Sarah Jessica Parkerová.

Kristin Davisová měla původně hrát Carrie, nikoliv Charlotte

Zatímco se Darren Star pokoušel získat pro seriál Sarah Jessicu Parkerovou, poslal scénář s rolí Carrie herečce Kristin Davisové. Tu ale poněkud odradil popis Carrie jako ženy s tělem Heather Locklear a myslí Dorothy Parkerové. Místo toho se jí zalíbila vedlejší role Charlotte a tvůrce seriálu přesvědčila, že je pro tuto roli tou pravou.

Cynthia Nixon si musela kvůli roli Mirandy obarvit vlasy

Tvůrci seriálu chtěli, aby se všechny čtyři postavy lišily nejen svým charakterem, ale i dalšími detaily, například barvou vlasů. Když se Cynthia Nixonová ucházela o roli, byla blondýnka. Miranda ale měla být zrzka. Herečka se tak musela pro roli svých blond vlasů vzdát.

Fiktivní noviny jako pocta

New York Star, noviny, v nichž vychází sloupky Carrie, byly pojmenovány po tvůrci a výkonném producentovi seriálu Darrenu Starovi, který se zasloužil o vznik seriálu.

Sarah Jessica Parkerová, tetanus a nahota

Během natáčení scény, kdy Carrie s panem Božským spadnou do jezírka v Central Parku, si Parkerová pořezala nohu. Herečka musela být následně z bezpečnostních důvodů očkována proti tetanu. Hlavní hvězda seriálu s názvem Sex ve městě se překvapivě nikdy v žádné ze svých scén neobjevila zcela, nebo dokonce jen částečně nahá. Dokonce i v těch nejvíc sexy scénách má přes sebe téměř vždy vyhrnuté prostěradlo nebo podprsenku.

Sex ve městě, jídlo a oblečení

Obliba seriálu vedla na přelomu tisíciletí k mnoha módním trendům, jedním z překvapivých byla i obliba muffinů a cupcaků, neboť hlavní čtveřice tento zákusek často konzumovala. Je známou skutečností, že herci si v seriálu nikdy znovu neoblékli nic z toho, co už se v seriálu objevilo. Tedy s výjimkou Carriina slavného kožichu. Ten se v průběhu první a druhé série několikrát objeví a pak úplně zmizí až do závěrečné epizody, kdy Carrie prochází ulicemi New Yorku a telefonuje s panem Božským.

Zdroj: insider.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu