Seriál Rapl: Proč měl herec hlavní role detektiva Kuneše natáčení plné zuby?

Televizní krimiseriál Rapl byl natočen ve dvou sériích, přičemž poslední díl druhé série byl dotočen v roce 2019. Hlavní roli ztvárnil oblíbený herec Hynek Čermák, kterému jako detektivu Kunešovi hrozí odchod od policie kvůli zmlácení přátele jeho bývalé ženy. Kriminalista řeší v pohraničí nespočet dalších případů, přičemž k tomu hlavnímu, dva roky starému případu zavraždění policistky Wágnerové se dostává až postupně a vlastně i náhodou.

Natáčení bylo velmi náročné

Některé scény se natáčely v opravdu těžkých podmínkách a mrazech. Jednu noční natáčecí dobu museli herci přežít v lehkém oblečení i přesto, že venku panoval mráz -18 °C. Herec Alexej Pyško takové mrazy při natáčení odnesl oboustranným zápalem plic. To se stalo ještě při natáčení první řady seriálu.

Herci si stěžovali na hlad

Známá hláška „mám hlad jako herec“ nabývá v tomto případě úplně nových rozměrů. Jeden z herců, Lukáš Příkazký, přiznal, že je produkce při natáčení trápila hlady. Možná byl tento výrok s lehkým úsměvem myšlen v legraci, přesto si ale herci při dlouhém natáčení často na nedostatek jídla opravdu stěžovali.

Hynek Čermák si v jednom z rozhovorů posteskl, že některé natáčecí scény byly i na něj příliš dlouhé a neměl vůbec čas na osobní volno nebo na svou rodinu. Těšil se, až celé natáčení seriálu skončí.

Na počest oblíbeného seriálu vzniklo pivo

Díky velké oblíbenosti kriminálního seriálu se jeden z malých českých pivovarů rozhodl uvařit pivo s názvem Rapl. Jednalo se o pivo z pivovaru Ryžovna na Božím daru. Pivo je 13%, polotmavý speciál s ovocnými tóny, které chmel krásně podtrhnou.

Ryžovna je oblíbenou natáčecí lokací

Ryžovna, odkud pochází i pivovar, který vyrobil pivo Rapl, je známá i kvůli své lokaci při natáčení. Kunešova chalupa, kterou můžete vidět v několika dílech seriálu, se nachází na samotě bývalé osady Ryžovna.

Při druhé sérii byl prostor pro mnoho komparzistů

Mnoho neherců dostalo šanci si zahrát v druhé sérii seriálu Rapl jako komparz. Na casting si agentura pozvala skoro dvě stě lidí, kteří měli zájem o to, aby si v seriálu zahráli.

Fanoušci seriálu Rapl se do teď dočkali dvou sérií – a zatím není jisté, zda další natáčení vůbec bude. Proto se musí spokojit alespoň s 26 epizodami.

Zdroje: csfd.cz, ceskatelevize.cz

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu