S nervama v koncích aneb čtyři matky a čtyři životy, které je třeba znovu vytvořit, navzdory pandemii v pozadí

Je zřejmé, že čtyřem protagonistkám nového seriálu S nervama v koncích, který nabízí Netflix, v životě něco chybí, a to na citové, profesní i duchovní úrovni. Seriál nám nabízí jakýsi „rentgenový snímek“ jejich mnohotvárné krize středního věku i pocit blížící se změny, která přesáhne životní perimetr postav. Seriál v sobě mísí melancholii, humor i satirickou ironii.

Láska, kariéra a další starosti čtyř žen v atmosféře blížíce se pandemie

Alexia Landeauová má tři děti od tří různých mužů, finanční problémy a neví, jakým směrem se vydat. Dokonce se pokusí „prodat“ svůj chaotický život formou sociální reality show. Sarah Jonesová,  Afroameričanka a Peršanka zároveň, na jednu stranu upnutá na svého syna, na stranu druhou toužící po návratu do práce. Má ale několik malých tajemství. Elisabeth Shueová, bohatá dědička s dítětem, která se snaží prosadit v módním průmyslu. Ale jak, s matčinými penězi, nebo bez nich? A na závěr Julie Delpyová, bretaňská šéfkuchařka, která se přestěhovala do Los Angeles se svým synem a manželem Mathieu Demym, narcistickým a nespokojeným architektem. Na pokraji propasti, sentimentální i praktické, hledají tyto čtyři ženy útočiště ve svém přátelství a plánují velkou změnu. Život sám se ale pokusí rozhodnout za ně.

O koronaviru se nemluví, přesto jeho přítomnost cítíme

Kdo ví, jakou cestou by se seriál vydal, kdyby se některé věci v role 2020 vyvíjely jinak. Pro tvůrce filmů a seriálu není nic „lepšího“ než skutečná globální krize, která dodá ještě větší příchuť chaosu, který se odehrává uvnitř stísněného nitra čtyř hlavních postav. Jak pandemii tvůrci do seriálu „vpašovali“? Nejdřív pár kýchnutí, lehká porucha chuti a čichu, pozdrav lokty, důležitost dezinfekčních gelů, výzva k doplnění zásob a nakonec neosobní hlas v rádiu oznamující pandemii Covid-19. Pokud bude i druhá řada, je jasné, o čem bude.

Zdroj: cinematographe.it, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu