S čerty nejsou žerty: Kdo při pekelném natáčení vzplanul?

Mladý Petr se náhodou seznámí s krásnými dcerami dost chudého knížete. Mezitím, co se zakouká do pyšné Angeliny, jeho nevlastní matka vymyslí plán, aby Petra připravila o veškeré dědictví. Druhá mladší sestra Adélka se však do Petra zamiluje – a navzdory všem chce Petrovi pomoci.

Do hry vstupuje v tu chvíli i peklo, které chce spravedlivě zasáhnout proti chamtivému rádci knížete i zlé maceše. Jak už to v pohádkách bývá, spravedlnost a láska nakonec zvítězí.

Použité rekvizity byly pravé

Například u krásného barokního kočáru si můžete všimnout, jak zachovalý tento povoz je. Jeho majitel, který pro natáčení kočár vypůjčil, však velkou radost neměl. Během jedné scény totiž Petr Nárožný ulomí kliku od dveří.

Peklo je velmi nebezpečné i během natáčení

Architekt Zbyněk Hloch doporučil k natáčení pekla autentickou jeskyni Sloup, která se nachází v severních Čechách. Díky této skvělé lokaci a dobrým trikům bylo peklo velmi uvěřitelné. I přesto se v pekelném podsvětí můžou odehrávat horory, které by vás nikdy nenapadly.

Ondřej Vetchý, jenž si v pohádce S čerty nejsou žerty zahrál čerta Janka, měl nepříjemný karambol během natáčení ohnivého šílenství pekla. Jeho kostým totiž začal vlivem ohnivých triků kolem hořet, a dokonce skončil v nemocnici.

František Vicena se filmu již nedožil

Starého mlynáře Máchala, kterého uhnala k smrti Dorota, zahrál skvělým hereckým výkonem František Vicena. Ten se bohužel premiéry kultovní pohádky nedožil, jelikož se pár měsíců po skončení natáčení oběsil.

Milostný románek nejen v pohádkovém příběhu

Během krásných a romantických scén, kdy se postupně mladý Petr do něžné a milé Adélky zamilovává, přeskočila jiskra i mezi herci. Vladimír Dlouhý a Monika Pelcová během natáčení snímku prožili svůj velmi propíraný románek.

V naší republice snad neexistuje jediný divák, který by neznal pohádku S čerty nejsou žerty a oblíbené hlášky z tohoto snímku, co se používají dodnes.

Zdroj: csfd.cz

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT