Rychlí a zběsilí: Herečka Michelle Rodriguez si udělala řidičák jen kvůli roli ve filmu

Ve čtvrtém díle slavné série se znovu setkáváme se známou dvojicí a opět se můžeme těšit na luxusní vozy a nebezpečnou rychlost jejich kol. Zatímco ve třetím díle Rychle a zběsile: Tokijská jízda se Vin Diesel objevil pouze v cameo roli, ve čtverce má společně s Paulem Walkerem o poznání více prostoru. A oba herci přiznali, že bez sebe nedají ani ránu a jeden bez druhého by nehráli. Jaké další zajímavosti provázely tento snímek?

Bude se nám dařit?

Čtvrtý díl měl vzniknout jen jako jakási prověrka divácké úspěšnosti. Původně se počítalo se scénářem ke čtverce ve druhém díle, ale tvůrci se rozhodli jít jinou cestou. Na původní dvojce totiž odmítl spolupracovat Vin Diesel. O tom, zda se budou točit další díly, se rozhodlo až ve chvíli, kdy se divákům čtvrtý díl slavné série líbil. Ten se odehrává pět let po úplně prvním díle série.

 O tom, jak moc byl čtvrtý díl úspěšný, svědčí i fakt, že do kina přišlo úctyhodné množství diváků. Výdělek v kinech za jeden víkend se vyšplhal na 72,5 milionů dolarů. Tím si film zajistil hned tři prvenství. Stal se nejvýdělečnějším filmem za duben 2009, nejvýdělečnějším filmem s automobilovou tématikou a studio Universal Pictures získalo svůj nový film číslo jedna, když Rychlí a zběsilí překonali rekord snímku Ztracený svět – Jurský park.

Bez sebe ani ránu

Fanoušci jsou si dobře vědomi toho, jaký vztah mezi sebou měli herci Vin Diesel a Paul Walker až do tragické nehody druhého z nich. Byli si velmi blízcí, a to dokonce natolik, že oba odmítli hrát ve filmu, pokud v něm nebude i ten druhý. Jejich vzájemný upřímný přátelský vztah jde mimo jiné před kamerou vidět na první pohled.

Herečku Michelle Rodriguez série Rychle a zběsile proslavila. Kvůli roli Letty ve čtvrtém díle si dokonce udělala řidičský průkaz, který do té doby neměla. Snímek se natáčel nejen v Dominikánské republice, ale také v Kalifornii, Panamě a Mexiku.

Leticia Ortiz

Když Dom navštíví Lettyin hrob, je v základním kameni nápis „Leticia Ortiz“. Ve Španělsku to způsobilo velké pobavení, protože „Letizia Ortiz“ (se Z) byla novinářkou. Ta se 22. května 2004 stala princeznou Španělska. Vzala si totiž prince Felipeho (syna tehdejšího španělského krále Juana Carlose de Borbóna), a později byla korunována jako španělská královna Letizia dne 19. června 2014.

Zdroje: csfd.cz, imdb.com

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT