Rychle a zběsile 8: Jak vypadala vzpomínka na zesnulého Paula Walkera?

Dovedete si představit Doma (Vin Diesel) jako záporáka? Tak přesně toho se dočkali všichni milovníci série filmů Rychle a zběsile. Ale všichni se shodují, že čekali tedy cokoliv, ale spíše na automobilovém poli. To, že Vin Diesel přejde na „stranu zla“, vykašle se na Letty a všechny své přátele překvapilo opravdu všechny.

Jeho famme fatale se stala Charlize Theron, která ve filmu představuje kyber-teroristku Cipher. Ta s ním má v plánu vytvořit nepřekonatelný tandem. Jak na tohle zareaguje Hobbs?

Jak se do filmu dostala Helen Mirren?

Během londýnské premiéry filmu Rychle a zběsile 7 v roce 2015 vyslovila Helen Mirren skromné přání, že by si ráda zahrála v dalším pokračování tohoto filmu. Viděla totiž všechny díly a ty jí také učarovaly. Pronesla, že role v tomto filmu by ji neskutečně bavila. Tato slova se donesla až k Vinu Dieselovi, který speciálně pero ni napsali roli Queenie.

Kde se mělo točit?

Vin Diesel a producenti tohoto filmu chtěli natočit některé velké akční sekvence v Metro Manila na Filipínách. Producenti požadovali, aby vládní agentury uzavřely velkou část hlavní dálnice v Manile s názvem „EDSA“, o které je známo, že je jednou z nejrušnějších dálnic v zemi. Filipínská vláda ale odmítla žádost producentů kvůli velkému ochromení městských komunikací.

Vzpomínky na Paula Walkera

Ačkoli Paul Walker zemřel a jeho postava Brian O’Connor odešla s koncem mfilmu Rychle a zběsile 7, Brian se v tomto filmu neobjevil, ale jeho postava žije dál a byl také několikrát v tomto filmu zmiňován. Tento film obsahoval pocty Walkerovi, zejména když Dom pojmenoval svého syna Brian na počest svého švagra.

Byl to nejen způsob, jak uctít Paula, ale také postavu Briana za všechno, čím si s Domem během celé ságy prošli, a vzdát hold tomu, jak moc Brian změnil Domův život. Napodobuje také skutečnou poctu Diesela Walkerovi, který pojmenoval svou dceru Pauline po tomto zesnulém herci.

Rituální tance

Rituální tanec, který předvádí Hobbs (Dwayne „The Rock“ Johnson) a jeho fotbalisté, je tradiční tichomořský ostrovní válečný tanec zvaný Haka, Siva Tau, Cibi nebo Kaiao, v závislosti na kmeni původu. Mezinárodní rugbyové týmy předvádějí tyto tance na začátku svých zápasů na znamení síly a zdatnosti.

Jak se vám líbil Dom jako záporák?

Zdroj: imdb.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu