Rychle a zběsile 7: Film, který provázela velmi smutná událost

Myslíte si, že hrdinové série Rychle a zběsile již zažili všechno a vůbec vás nenapadá, s jakou novinkou mohou scénáristé tohoto filmu přijít? A co takhle létající auta! Jezdit na obyčejné silnici je již přežitek, teď se podíváme do oblak! Připadá vám to příliš futuristické?

Přidejte k tomu ještě záporáka jménem Deckard Shaw, což je vycvičený elitní voják, který se nebojí zabíjet. No, pěkně se nám ten vývoj filmu od prvního dílu posunul, co říkáte?

Nešťastná událost zastavila natáčení

Výroba filmu byla zastavena 1. prosince 2013 po tragické smrti Paula Walkera, který zahynul při autonehodě 30. listopadu 2013. Uvedení filmu bylo ale naplánováno na 11. července 2014. Režisér James Wan a manažeři Universal se spojili v konferenčním hovoru, aby se shodli, jak pokračovat v produkci a nepoškodit tak Walkerovu památku. Paul Walker byl v době své smrti téměř v polovině natáčení. Ačkoli se uvažovalo o úplném zrušení celého filmu, nakonec se rozhodli jej přepsat a natáčení pokračovalo dál.

Jak se pokračovalo bez Paula Wolkera?

Část dialogů a záběrů na Paula Walkera byla převzata z předchozích dílů Rychle a zběsile. Například Brianův rozhovor s Miou v garáži v Dominikánské republice je vymazaná scéna z Rychle a zběsile 5 (2011), stejně jako letadlová konverzace mezi Domem a Brianem.

Jak natáčela Mia?

Jordana Brewster (Mia) musela natáčet své scény až k samému konci natáčení, a to kvůli své hlavní roli v již zrušeném televizním seriálu Dallas (2012). Uvedla, že to bylo nesmírně obtížné, vzhledem k tomu, že většina jejích scén byla s jejím manželem Brianem, ale než stihla tyto scéna natočit, Paul Walker již zemřel. Takže musela natáčet s jedním z Paulových bratrů, a počítačově se potom musel dotvořit Paulův obličej.

Změna režiséra

Justin Lin již tento film nerežíroval. Proč? Jelikož studio chtělo produkovat Rychle a zběsile 7 ve zrychleném harmonogramu a uvést snímek již v létě 2014, musel by Lin zahájit předprodukci tohoto filmu při provádění postprodukce na Rychle a zběsile 6. Ale měl za to, že by to ovlivnilo kvalitu konečného produktu, tak režii dalšího dílu přenechal Jamesi Wanovi, což se ukázalo jako dobrá volba v rámci možností.

Spojitost se Scrubs?

Tak a opět je tu příležitost pro všechny televizní fanoušky – jak filmové, tak seriálové. Mohli jste si všimnout, je název nemocnice, kde se Hoobs zotavuje, je stejný, jako v seriálu Scrubs (2001–2010), a to „Hospital Sacred Heart“. Také můžete ve filmu vidět stejné sanitky ve stylu dodávky, které byly viděny v každém díle seriálu Scrubs.

Jak se vám tento film líbil?

Zdroje: imdb.com, Universal Pictures

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu