Rychle a zběsile 6: Jak se měl film ve skutečnosti jmenovat?

Vin Diesel a Paul Walker opět pohromadě. A opět se budou prohánět v luxusních rychlých auťácích – jinak by to ani nešlo. A opět jim půjde po krku speciální agent Hobbs v podání Dwaya Johnsona, který jim na konci pátého dílu poskytl možnost, aby utekli spravedlnosti. Momentálně je ale nechce dostat za mříže, ale úplně je zbavit všech obvinění, pokud mu pomůžou dostat partičku bezohledných řidičů, kteří mu dělají vrásky. Povede se jim tento společný úkol a budou tak očištěni?

Malý asijský chlapec

Kdo se považuje za znalce filmů Rychle a zběsile? Tak schválně – všimli jste si malého asijského chlapce, který sleduje závod Doma a Letty z klasického červeného londýnského doubledeckeru? Tak přesně tenhle chlapec se objevil v předchozím, pátém dílu Rychle a zběsile, kde sledoval Doma a Briana, jak táhnou trezor. Není to ale jen tak „obyčejný“ kluk z komparzu. Jedná se o syna režiséra Justina Lina.

Brian a Letty spolu nemluví?

Vybavujete si scénu ke konci filmu, kdy se Brian omlouvá Letty a ta mu odpoví, že si možná nepamatuje všechno, ale jednu věc ví jistě, a to je to, že ji nikdo nedonutí dělat nic, co ve skutečnosti sama nechce. Tohle je úplně poprvé, co spolu tito dva herci mluví ve filmu napřímo.

Kouzelný tunel?

Tunel, kde se převrátí Brianovo (Paul Walker) auto, je ve skutečnosti tunel Queensway (také známý jako Birkenheadský tunel). Jedná se o zpoplatněný silniční tunel pod řekou Mersey, mezi městem Liverpool a městem Birkenhead, Když však Dom (Vin Diesel) a Hobbs (Dwayn Johnson) při pronásledování z tohoto tunelu vyjíždí, ve skutečnosti se octnou na Wembley Way v londýnské čtvrti Brent, což je pěší ulice vedoucí ke světově proslulému stadionu ve Wembley.

Vzdálenost od místa, kde do tunelu vjíždí a kde jej opustili, je v průměrném provozu téměř čtyři hodiny jízdy autem (samozřejmě legální rychlostí).

Jak se film bude jmenovat?

Dlouho se spekulovalo nad tím, jaký název toto pokračování vlastně bude mít. V předčasně uniklém spotu, který se vysílal na Superbowlu, byl film představen jako „Furious 6“. Nicméně společnost Universal Studios zase chtěla film propagovat jako „Fast 6“. Nakonec se ale všichni shodli na kompromisní variantě „Fast and Furious 6“.

Smrt Paula Walkera

Ve stejném roce, kdy byl tento film natočen, všemi otřásla také velice smutná zpráva o smrti Paula Walkera. Ten zemřel 30.11.2013, a to paradoxně při automobilové nehodě nedaleko Los Angeles. Načež společnost Universal oznámila, že část zisků z prodeje severoamerických Blue-ray a DVD filmů bude věnována Walkerové charitativní organizaci Reach Out WorldWide.

Zdroje: imdb.com, csfd.cz

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu