Řídit se rozumem: Milostný trojúhelník a kariéra mladé ženy na pozadí konzervativní čínské společnosti

Čínské televizní seriály nepatří k těm, se kterými bychom se na našich obrazovkách setkávali příliš často. Netflix ale nově nabízí zajímavý seriálový počin s názvem Řídit se rozumem. Shen Ruo Xin je ambiciózní a odhodlaná mladá žena. To ji vede k tomu, aby se navzdory všem očekáváním společnosti, v níž žije, rozhodla pro nevšední kariéru. V práci ji navíc přitahují dva muži. Na jedné straně její věrný mladý asistent a na straně druhé její pohledný nadřízený. Bude She Ruo Xin naslouchat svému srdci, nebo se nakonec přeci jen přizpůsobí společenskému očekávání?

Pracovní i osobní život

Shen Ruo Xin pracuje jako právní poradkyně pro automobilovou společnost. V zaměstnání právě řeší případ samořiditelného modelu její společnosti, který vzplál a popálil manželku jednoho z jejich vlivných zákazníků. Shen pracuje v oboru, kde dominují muži. Zatímco její šéf Xu Ming Jie jí důvěřuje, její mužští kolegové ji příliš nerespektují. Zároveň Shen přemýšlí také o svém osobním životě, zda není načase rozejít se svým panovačným přítelem Cui Lixinem, který ji neustále kontroluje. Ke stresu přispívá i její matka, která na Shen neustále naléhá, aby se vdala, než se z ní stane stará panna.

Kulturní pozadí ovlivnilo témata i styl snímku

První řada čínského seriálu je složena z třiceti pěti přibližně čtyřiceti pěti minutových epizod. V hlavních rolí se objevují pro nás nepříliš známí čínští herci, Qin Lan jako Shen Ruo Xin, Dylan Wang jako Qi Xiao a Calvin Li jako Xu Ming Jie. Fanoušci romantických dramat z východní Asie, především z Jižní Koreje, Číny a Japonska, vědí, že tempo i témata těchto snímků se od podobných amerických či evropských pořadů v mnohém liší. Pokud se tedy rozhodněte seriál Řídit se rozumem zhlédnout, připravte se na pomalu plynoucí děj i genderové normy, které neodpovídají tomu, na co jsme běžně zvyklí.

Zdroj: netflix.com, tvserial.it

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu