Režisér Zelenka obsadil Denise Šafaříka do pohádky Kouzelník Žito a tvrdí o něm, že ho čeká zářná budoucnost

Každý rok točí Česká televize novou pohádku, která má premiéru přímo na Štědrý večer. V roce 2018 se vysílal snímek zkušeného režiséra Zdeňka Zelenky. Ten však nešel stylem předchozích projektů a vsadil na neznámé tváře. Pro pohádku Kouzelník Žito objevil velmi zajímavou mladou tvář, Denise Šafaříka.

Režisér vsadil na neokoukané tváře

Štědrovečerní pohádka Kouzelník Žito byla uvedena na obrazovky o Vánocích 2018. Točil ji režisér Zdeněk Zelenka, který má ve svých 65 letech na kontě takové skvosty, jako jsou například Kouzla králů nebo Boháč a chudák. Tentokrát šel však trochu jiným směrem a vsadil na neznámé herecké obsazení. Tohle byl trochu riskantní krok, ale rozhodně se mu vyplatil – a sám byl svým výběrem více než mile překvapen.

Denis Šafařík byl objevem roku

Jedním z nových talentů, které si pro svou pohádku režisér Zelenka vybral, byl Denis Šafařík. Je jeden z nejtalentovanějších herců mladé generace, hrál přesně to, co mu předepisoval scénář. Denis splnil úkol na 100 %, a jsem rád, že jsem ho objevil. Věštím mu velkou budoucnost.“ Takto kladně se o mladém talentovaném herci vyjádřil samotný režisér. A nejspíš se nemýlil, protože ještě ten rok si zahrál ve snímku Jan Palach.

Co dnes dělá a jak žije Andrea Černá – princezna ze mlejna?

Anna Kadeřávková lhala

Zdeněk Zelenka se neujal pouze role režiséra, ale také samotného scénáře. Psal ho celý rok a další rok trvala jeho výroba. Filmový štáb se musel potýkat během natáčení s několika problémy. Jedním z nich byl ten, že Anna Kadeřávková, která dostala hlavní ženskou roli, na konkurzu lhala a řekla, že umí jezdit na koni. Jezdit neuměla – a tohle samozřejmě způsobilo nemalé problémy všem, kteří se na filmu podíleli. Nakonec však všechno zvládli a pohádka byla natočena za 26 dnů.

Tuto pohádku si můžete připomenout už dnes večer. Vysílat ji bude ČT1. Sami zhodnoťte, zda byl herecký výběr režiséra Zelenky dobrý.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu